Medailonky novinářů

Medailonky žurnalistů A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Balážová Jarmila

Specializace: Redaktorka a moderátorka
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

Jarmila Balážová se narodila v roce 1972 a je stálou spolupracovnicí ČRo 6, kde připravuje a uvádí pořady Zaostřeno na lidská práva, Studio Stop, Rozmluvy, Zaostřeno na mladé a Hovory o vědě. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Dříve se věnovala zejména televizní a filmové tvorbě, například dramaturgii pořadů pro děti a mládež v České televizi. Tamtéž tři roky vytvářela a moderovala Rozhovory Jarmily Balážové. Od roku 2002 vede měsíčník Romano voďi, který sama založila. Za svou novinářskou práci získala v roce 2006 cenu Karla Havlíčka Borovského.

Balšínek Dalibor

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Dalibor Balšínek vystudoval teorii literatury (bakalářské studium) a masovou komunikaci (magisterské studium) na Fakultě sociálních věd UK Praha. První redaktorské zkušenosti získal v opavském týdeníku Region. Pracoval v TV Nova, byl šéfredaktorem časopisů Spy a Týden. Je členem představenstva vydavatelství MAFRA. V současné době vede Lidové noviny.

Baroch Pavel

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Pavel Baroch vystudoval žurnalistiku na UK v Praze. Hned po ukončení studia v listopadu 1990 nastoupil jako redaktor do MF Dnes, kde pracoval téměř dvanáct let. V červenci 2002 přešel do Hospodářských novin, kde působil rovněž v domácí rubrice. Od února 2006 je členem týmu deníku Aktuálně.cz. Jeho hlavní specializací je ekologie a témata, která s ochranou životního prostředí souvisejí. 

Bártek Dalibor

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Dalibor Bártek se narodil v roce 1973. V letech 1994 až 1996 působil jako zástupce šéfredaktora Týdeníku Patriot. Od roku 1997 do 1999 pracoval na pozici šéfredaktora týdeníku Karvinsko, týdeníku Havířovsko a týdeníku Opavský Region. V roce 2000 se stal šéfredaktorem deníku Ostravský Večerník. O rok později nastoupil do České televize, kde do roku 2010 působil jako investigativní reportér a dramaturg pořadů Klekánice a Reportéři ČT. Od roku 2011 pracuje jako vedoucí vydání zpravodajství ČT Ostrava.

Bártová Eliška

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

tudovala sociální politiku a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Před ukončením studia dala v roce 2001 přednost práci v týdeníku Respekt. Psala především o sociálních tématech a školství. V roce 2006 vyhrála národní kolo soutěže Evropské unie "Pro rozmanitost. Proti diskriminaci".

Bartůňková Rebeka

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Česká televize

Rebeka Bartůňková se narodila v roce 1971, vystudovala masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Pracovala jako redaktorka v časopisech Respekt a Týden, dokumentaristka Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, reportérka a moderátorka pořadu Nadoraz, redaktorka pořadu Přesčas, dramaturgyně pořadu Za zdí. V současné době působí jako reportérka pořadu Reportéři ČT.

Baumgartnerová Kateřina

Specializace: Vedoucí vydání
Zaměstnavatel: E15

Kateřina Baumgartnerová působí jako vedoucí vydání ekonomického deníku E15, dříve pracovala jako hlavní editorka v Hospodářských novinách.

Bažant Jakub

Specializace: Sportovní komentátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jakub Bažant se narodil v roce 1958, studoval na UK v Praze. V roce 1982 nastoupil do Redakce zpravodajství České televize, kde působil jako komentátor přímých přenosů, moderátor sportu v Aktualitách, Televizních novinách nebo moderátor pořad Branky, body, vteřiny. Jako dramaturg a moderátor se dále podílel na pořadech Studio sport, V září pěti kruhů, Time:out, Basketmanie. V současné době je vedoucím dramaturgem publicistiky a komentátorem.

Bednář Jan

Specializace: Vedoucí redaktor zahraničně politické rubriky publ
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

Jan Bednář je vedoucím redaktorem zahraničně politické rubriky publicistického pořadu Názory a argumenty v Českém rozhlase 6. Svá studia započal na VŠE v Praze, ale kvůli podepsání Charty 77 byl vyloučen. Emigroval do Velké Británie, kde vystudoval Univerzitu v Oxfordu. Byl zaměstnán v československé redakci BBC v Londýně, příležitostně spolupracoval také s Hlasem Ameriky. Po návratu do České republiky pracoval pro různé české deníky. Rozhlasové komentáře píše od roku 1994, kdy nastoupil do Radia Svobodná Evropa. Získal cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2011.  

Bednářová Veronika

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Veronika Bednářová pracuje od roku 2010 v Lidových novinách, dříve působila v časopisu Reflex. Několik let žila a studovala v USA, na vlastní oči viděla útoky v New Yorku 11. září 2001. Své zkušenosti a zážitky shrnula do série reportáží a rozhovorů, které průběžně vycházely v Reflexu. Rozšířené vyšly v knižní podobě pod názvem Má americká krása.

Bek Lukáš

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Týden

Lukáš Bek působí v tištěných médiích od roku 1994. Více než 14 let pracoval jako redaktor vnitropolitického oddělení deníku Právo, kde se zaměřoval zejména na dění v ODS a dalších pravicových stranách v článcích, rozhovorech a komentářích. Politické scéně v České republice se věnuje rovněž v časopisu Týden, kde zastává funkce zástupce vedoucího oddělení zpravodajství a editora.

Bendová Jana

Specializace: Vedoucí oddělení komentáře a publicistika
Zaměstnavatel: MF Dnes

Benešová Petra

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Petra Benešová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Začínala jako sportovní redaktorka v MF Dnes, potom psala pro středočeskou a pražskou přílohu stejného deníku. Téměř čtyři roky pak strávila v domácí redakci Hospodářských novin. V rozhlase působí od roku 2009, točí reportáže a zpravodajské příspěvky z oblasti školství, vědy, zdravotnictví a sociálních problémů.

Beránek Jaroslav

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Jaroslav Beránek působí jako zástupce šéfredaktora portálu iDnes.cz. Nejprve pracoval v redakci Lidových novin, dva roky byl vedoucím sportovního oddělení. V roce 1999 nastoupil do redakce iDNES.cz, kde se podílel na vzniku sportovní rubriky.

Bernatský Vojtěch

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Vojtěch Bernatský se narodil v roce 1975, vystudoval katedru filmové a TV produkce na FAMU v Praze. V České televizi pracuje od roku 2001, nyní moderuje pořad Branky, body, vteřiny. Za svou kariéru moderoval například sportovní zpravodajství ve Studiu 6 a Dobrém ránu, letní i zimní olympijské hry, pořady Svět rekordů a kuriozit, Devatero řemesel.

Bílek Petr

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Literární noviny

Petr Bílek je literární kritik, publicista a novinář. Vystudoval Fakultu žurnalistiky univerzity Karlovy v Praze, postrgraduální studium absolvoval na stejné univerzitě na katedře dějin umění Filozofické fakulty. Působil jako zástupce šéfredaktora týdeníku Kmen a Televize, byl součástí kulturní redakce Lidových novin. Od roku 1995 do roku 2008 byl šéfredaktorem časopisu Reflex. Nyní vede Literární noviny.   

Bílek Ondřej

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Ondřej Bílek je hlavním editorem Lidových novin.

Binarová Monika

Specializace: Vedoucí magazínu DOMA Dnes
Zaměstnavatel: MF Dnes

Monika Binarová  začínala jako zpravodajka v Českém deníku, poté působila v několika redakcích celostátních deníků. Její specializací bylo zdravotnictví, sociální problematika, školství a krimi. Dále pracovala jako redaktorka časopisu Týden. V MF dnes se stala editorkou a redaktorkou pondělního magazínu ONA Dnes, nyní zastává funkci vedoucí středečního magazínu DOMA Dnes. 

Blažek Vojtěch

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Vojtěch Blažek je redaktorem domácí rubriky Hospodářských novin, zabývá se justicí, politikou a aktuálními společenskými událostmi. Začínal v Denících Bohemia, poté pět a půl roku působil v MF Dnes. Vystudoval žurnalistiku na Filozofické fakultě v Olomouci.

Blažková Jana

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jana Blažková vystudovala žurnalistiku v Bruselu na Robert Schuman Institute of Journalism-European Media Studies. V roce 2001 získala za investigativní žurnalistiku cenu Křepelka Nadace Českého literárního fondu, v roce 2003 druhé místo v novinářské soutěži UNHCR Příběh uprchlíka a za rok 2005 druhou cenu v národním kole novinářské soutěže Evropské komise Proti diskriminaci. Působila v Lidových novinách, časopisu Týden a v Českém rozhlase. Od roku 2003 pracuje jako reportérka v MF Dnes.

Boháčová Lucie

Specializace: Vedoucí editorka
Zaměstnavatel: Týden.cz

Lucie Boháčová se narodila v Táboře. V 16 letech nastoupila do regionálního Deníku. Lokální zpravodajství neopustila ani po přestěhování do Prahy - v Pražském deníku působila mimo jiné jako zástupkyně šéfredaktorky. Do Týdne.cz nastoupila v létě 2010, pracuje jako vedoucí editorka.

Borek David

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

David Borek se narodil v roce 1977 v Plzni. Vystudoval obor historie - politologie na Filozofické fakultě UK v Praze. Začínal v roce 2000 jako reportér pro zpravodajství televize TV3, od roku 2003 působí jako reportér a moderátor zpravodajství České televize.

Bosák Jaromír

Specializace: Sportovní komentátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jaromír Bosák se narodil v roce 1965, studoval na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Od roku 1992 pracuje v České televizi, v letech 1994, 1996 a 2000 působil jako šéfredaktor Redakce sportu. Do roku 2002 působil jako redaktor-komentátor sportovní redakce, moderátor ranního vysílání ČT a moderátor olympijského studia. Od srpna 2002 pracuje na pozici redaktor-komentátor fotbalu.

Bosáková Jitka

Specializace: Generální ředitelka, předsedkyně představenstva
Zaměstnavatel: Vltava-Labe-Press

Jitka Bosáková působí od července 2011 ve funkci generální ředitelky a předsedkyně představenstva vydavatelství Vltava-Labe-Press. V představenstvu VLP zasedala od roku 2000, první dva roky byla jeho místopředsedkyní. Od té doby působila také v nejvyšším managementu vydavatelství jako výkonná ředitelka.

Brabec Jan

Specializace: Publicista
Zaměstnavatel: Respekt

Jan Brabec je hudebník a novinář, v letech 1977 až 1999 byl členem skupiny Plastic People of the Universe, od roku 1988 má vlastní soubor Domácí kapela. Patří k signatářům Charty 77. V roce 1989 stál u zrodu týdeníku Respekt, v současnosti je spolupracovníkem redakce, konkrétně domácí rubriky. Krátce působil v MF Dnes a týdeníku Euro, spolupracoval s Hospodářskými a Lidovými novinami. Specializuje se na reportáže, příběhové psaní, rozhovory a recenze knih.

Brejla Martin

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Aha!

Martin Brejla pracuje jako zástupce šéfredaktora deníku Aha!.

Brož Michal

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Šíp plus

Michal Brož působí jako šéfredaktor bulvárního týdeníku Šíp plus.

Bureš Miroslav

Specializace: Vedoucí sportovní redakce
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Miroslav Bureš se narodil v roce 1971, ve 21 letech nastoupil do Českého rozhlasu. Působí jako vedoucí sportovní redakce.

Burian Václav

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Listy

Václav Burian se narodil v roce 1959. Vystudoval polštinu a bohemistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Do roku 1989 publikoval v samizdatu. Psal pro Arch A5, Notes, Hanácké noviny, Literární noviny a Scriptum. Věnuje se překládání z polštiny, zejména tvorby Czesława Miłosze. Je redaktorem Listů, které se zabývají politikou, sociálními otázkami a kulturou. Je českým zpravodajem týdeníku Tygodnik Powszechny. Je držitelem několika ocenění: ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2000, slovenské ceny Vlado Čecha, polské Cena Zbigniewa Dominiaka za překlady polské poezie do slovanských jazyků a polského ocenění Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Bušta Petr

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Českápozice.cz

Petr Bušta se v médiích pohybuje od roku 1979, kdy působil jako sportovní novinář. Pracoval v MF Dnes, Hospodářských novinách, Mladém světě, Týdnu a Euru. Zaměřuje se na média, marketing a gastronomii. V současnosti píše pro Českou pozici a je zástupcem šéfredaktora.  

Cáp Martin

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Martin Cáp se narodil v roce 1982 v Banské Bystrici a absolvoval žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Začínal jako elév v Hospodářských novinách, kde během osmi let přispěl do každé rubriky včetně ekonomiky, kultury nebo víkendových příloh a odcházel jako šéfeditor IHNED.cz. Od února 2012 pracuje na stejné pozici v Aktuálně.cz. Od svých profesních začátků se specializuje na psaní o koních a dostihovém sportu.

Cizner Jan

Specializace: Vedoucí ekonomické redakce
Zaměstnavatel: Česká televize

Jan Cizner působí od února 2011 jako vedoucí ekonomické redakce v České televizi. Předtím pracoval jako editor ekonomického zpravodajství. Před nástupem do České televize pracoval Jan Cizner jako redaktor v Hospodářských novinách.

Cudlín Karel

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Respekt

Karel Cudlín se narodil v roce 1960, vystudoval katedru umělecké fotografie na FAMU. V roce 1988 samostatně vystavoval v tehdy prestižní síni Fotochemy v Praze a byl přijat jako fotoreportér do týdeníku Mladý svět. Od roku 1992 spolupracoval s deníkem Prostor a krátce působil v Lidových novinách. V letech 1994 až 1996 pracoval pro agenturu ČTA. Mezi roky 1996 až 2003 patřil do skupiny fotografů prezidenta Václava Havla. Od roku 1996 sleduje běžný života na pozadí dlouhodobého politického konfliktu v Izraeli. Jeho první monografie vyšla v roce 1994. Autorsky se podílel na knize Izrael, vydané v roce 1998. V současné době je Karel Cudlín na volné noze, dlouhodobě spolupracuje s Respektem a Revolver Revue.

Cvrček Miroslav

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Reflex

Miroslav Cvrček pracuje jako redaktor týdeníku Reflex. Specializuje se na ekonomiku, ekonomii a politiku. Dříve působil v redakci zpravodajského serveru Hospodářských novin iHNed.cz.

Čáp Jan

Specializace: Šéfreportér
Zaměstnavatel: Týden, Instinkt

Jan Čáp působí jako šéfreportér časopisů Týden a Instinkt.

Čapek Pavel

Specializace: Sportovní komentátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Pavel Čapek se narodil v roce 1958, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 1980 spolupracoval externě s Českou televizí, v roce 1984 se stal jejím zaměstnancem v redakci zpravodajství. Působil jako vedoucí dramaturg fotbalové sekce, komentátor fotbalu, klasického lyžování a veslování, moderátor Studia fotbal. V současné době komentuje fotbalové zápasy.

Čásenský Robert

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: MF Dnes

Robert Čásenský je šéfredaktorem od roku 2006, kdy z pozice zástupce na tomto postu vystřídal Pavla Šafra. Před tím psal do Českého deníku, dále do Telegrafu a Lidových novin. Spolu s Pavlem Šafrem stál u zrodu PR agentury Penguin.

Čech Přemysl

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Přemysl Čech s narodil v roce 1958, vystudoval žurnalistiku na UK v Praze. Od roku 1981 pracuje s krátkou přestávkou na různých pozicí v České televizi, v poslední době se věnuje moderování ekonomických pořadů. Je autorem knihy Objektiv s úsměvem (2010).

Čechtický Tomáš

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Instinkt

Tomáš Čechtický se narodil roku 1952, vystudoval Fakultu žurnalistiky UK v Praze. V letech 1981 až 1994 byl reportérem týdeníku Stadion, poté působil několik měsíců v příloze Lidových novin. Od září 1994 do roku 2007 pracoval jako reportér časopisu Týden, v současné době je reportérem v Instinktu.

Čermák Miloš

Specializace: Vedoucí internetové verze
Zaměstnavatel: Reflex

Černý Adam

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Adam Černý je redaktorem Hospodářských novin. V roce 2010 se stal předsedou Syndikátu novinářů.

Černý Filip

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Filip Černý vystudoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd UK v Praze. V České televizi pracuje od roku 1996, nejprve jako redaktor zpravodajství a publicistiky v pořadech Události, 21, Tady a teď, Fakta, poté jako zástupce vedoucího domácího zpravodajství, vedoucí vydání pořadu Události, komentáře a jako vedoucí vydání Událostí. V současné době působí jako reportér pořadu Reportéři ČT. Za svou práci získal řadu ocenění, oceněny byly například reportáž o stavbě dálničního obchvatu Prahy, reportáž, upozorňující na nedostatky nového stavebního zákona nebo série reportáží Nejdražší evropské dálnice stojí v ČR.

Černý Otakar

Specializace: Šéfredaktor sportu
Zaměstnavatel: Česká televize

Otakar Černý se narodil v roce 1943, vystudoval pedagogickou fakultu. Od roku 1969 pracoval externě pro redakci sportu České televize, v srpnu 2002 se stal zaměstnancem. Působil mimo jiné jako vedoucí domácího zpravodajství nebo moderátor diskusních pořadů Debata a Co týden dal. V současnosti je šéfredaktorem sportovní redakce.

Dastychová Zuzana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Instinkt

Zuzana Dastychová (1977) nastoupila do redakce Instinktu v květnu 2012. Dříve pracovala jako rozhlasová moderátorka a redaktorka zpravodajství TV Prima. V médiích se pohybuje od roku 1996.

David Jan

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Metro

Jan David působí jako zástupce šéfredaktora deníku Metro.

Dědek Honza

Specializace: Redaktor a publicista
Zaměstnavatel: Instinkt

Honza Dědek je novinář, specializující se na hudbu a rozhovory. V letech 2000 až 2010 pracoval jako redaktor časopisu Reflex, nyní působí v časopisu Instinkt. Několik let je rovněž redaktorem zpravodaje MFF v Karlových Varech - Festivalový deník, je scénáristou hudebního televizního pořadu MusicBlok a rozhlasového pořadu Čajovna na Českém rozhlasu 3 - Vltava. Je spoluautorem dokumentů z televizního cyklu 13. komnata o Michalu Davidovi, Janu Nedvědovi, Borisi Hybnerovi, Martě Jandové a Bořislavu Navrátilovi. 

Dengler Robert

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Právo

Robert Dengler působí jako zástupce šéfredaktora deníku Právo.

Dias Petr

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Sport

Petr Dias pracuje v deníku Sport od roku 1994 a specializuje se na lední hokej. Zúčastnil se sedmi MS a ZOH v Salt Lake City. Mezi lety 1995 až 2007 pořizoval zpravodajství z finále Stanley Cupu. Zastává funkci zástupce šéfredaktora.

Dobiášová Markéta

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Česká televize

Markéta Dobiášová se narodila v roce 1977, studovala na Filozofické fakultě UP v Olomouci. S prací v médiích začala v roce 1999 jako redaktorka zpravodajství v TV Nova a poté v České televizi. V letech 2002 až 2003 pracovala pro pořad Na vlastní oči TV Nova a spolupracovala s Nadací Člověk v tísni při natáčení dokumenty o severokorejských uprchlících. Od roku 2003 natáčí reportáže pro pořad České televize Reportéři ČT.

Dolanský Lukáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Lukáš Dolanský vystudoval Fakultu sociálních věd na UK v Praze a několik let strávil na univerzitách v USA a ve Velké Británii. Začínal jako redaktor Večerníku Praha, v letech 1999 až 2000 působil jako redaktor zpravodajského serveru iDnes a TV3, poté do roku 2005 pracoval jako politický reportér v MF Dnes. Dalších pět let dělal vedoucího domácí redakce v Lidových novinách. Od roku 2010 působí jako politický reportér České televize, v září 2011 se stal moderátorem Hyde parku.

Dolejší Václav

Specializace: Vedoucí reportérského oddělení
Zaměstnavatel: MF Dnes

Václav Dolejší absolvoval Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1999 pracuje v MF Dnes. Začínal jako ekonomický redaktor v regionální příloze MF Dnes Jižní Čechy. Po čtyřech letech přešel do celostátní redakce, kde působil jako reportér a nyní jako vedoucí reportérského oddělení.

Doležal Jiří X.

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Reflex

Jiří X. Doležal se narodil v roce 1965 v Jindřichově Hradci, vystudoval psychologii na Filozofické fakultě UK Praha. První novinářské zkušenosti získal v titulek Zrcadlo, Fórum a Český deník, od roku 1991 dosud působí v časopisu Reflex. Od roku 1993 vydává knihy, do roku 2012 jich vyšlo třináct. Je jedním z nejznámějších zastánců kouření marihuany v Česku. O problematice drog napsal do Reflexu mnoho reportáží. Dále se zabývá problematikou ultrapravicových extremistických skupin, náboženských sekt a kritikou českých zákonů omezujících obchod s ohroženými zvířaty, zejména plazy.

Dražan Jan

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Jan Dražan začínal v první polovině 90. let v Lidových novinách, pak působil v MF Dnes, Hospodářských novinách a časopisu Týden. V současné době pracuje jako zástupce šéfredaktora Lidových novin.

Drchal Václav

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Václav Drchal působí jako redaktor v Lidových novinách. Zaměřuje se na problematiku bývalé Stb, neonacismu a soudní spory.

Drtinová Daniela

Specializace: Redaktorka a moderátorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Daniela Drtinová se narodila v červenci 1970. Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze absolvovala postgraduální studium právní vědy. Začínala v Tiskové agentuře Arteria. Od roku 1993 je členkou Redakce zpravodajství České televize, kde působila jako parlamentní zpravodajka a moderovala pořady Zprávy, Debata, 21 a Události, komentáře. Je držitelkou ceny Karla Havlíčka Borovského za rok 1999 a televizní ceny Elsa.

Dubský Vladimír

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Vladimír Dubský působí jako hlavní editor v Hospodářských novinách.

Dudek Petr

Specializace: Vedoucí publicistiky
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Petr Dudek je vedoucím publicistiky ČRo1. Narodil se v roce 1963 a studoval angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Nejprve se věnoval předkladatelství. Později se stal redaktorem Československé televize, v Lidových novin, Rádia Svobodná Evropa a českého vysílání BBC.

Dusík Michal

Specializace: Sportovní komentátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Michal Dusík se narodil v roce 1971, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu na UK v Praze. Po krátké externí spolupráci s Českou televizí se stal v roce 1994 jejím stálým zaměstnancem. Komentuje hokejové zápasy a další sporty - atletiku, sportovní střelbu, snowboard nebo lyžařskou akrobacii. 

Dušánek Vladimír

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Právo

Vladimír Dušánek působí jako zástupce šéfredaktora deníku Právo a je vedoucím serveru Novinky.cz.

Dvořáček Marek

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Marek Dvořáček začínal ve vydavatelství Mafra jako editor olomoucké mutace deníku MF Dnes. Poté přešel do iDnes.cz, kde postupně působil jako redaktor zpravodajství, vedoucí kulturní rubriky, šéf Zpráv a hlavní editor. Od srpna 2012 je zástupcem šéfredaktora iDnes.cz.

Egyed Martin

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Martin Egyed je šéfeditorem Lidových novin.

Ehl Martin

Specializace: Vedoucí zahraniční rubriky
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Martin Ehl začal v roce 1992 spolupracovat s Lidovými novinami, poté pracoval v časopisu Týden a MF Dnes. Od roku 2001 pracuje v Hospodářských novinách, kde je v současnosti služebně nejstarším členem vedení redakce, působí jako šéf zahraniční rubriky. Je autorem knih o globalizaci a o střední Evropě a Balkánu. Píše pravidelný sloupek Střed Evropy, dále fejetony pro Rádio Česko v češtině, angličtině a polštině. Zahraniční politiku komentuje i v České televizi. O střední Evropě přednáší na Metropolitní univerzitě v Praze.

Eisenhammer Milan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Milan Eisenhammer pracoval ještě jako student žurnalistiky v Zemských novinách. Od roku 2001 pracoval v MF Dnes, začínal v pražské sportovní rubrice, o rok později přešel do celostátní redakce a od října 2005 psal pro sobotní přílohu Víkend. V současné době působí v oddělení publicistiky časopisu Týden.

Eliášová Kateřina

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Kateřina Eliášová začínala jako regionální zpravodajka TV Prima a České televize v Olomouci. Později se přesunula do Prahy, kde se stále v České televizi věnovala komunální a sociální politice. Vyzkoušela si i práci politické zpravodajky. Od jejího odchodu psala a točila reportáže pro Aktuálně.cz do sprna 2011. V současné době působí v Hospodářských novinách. Je nositelkou ceny Novinářská křepelka za rok 2009.

Etzler Tomáš

Specializace: Zahraniční zpravodaj
Zaměstnavatel: Česká televize

Tomáš Etzler se narodil v roce 1963, vystudoval zeměpis a tělocvik na Pedagogické fakultě v Ostravě. Od roku 1987 byl dramaturgem zábavných pořadů ostravského studia České televize. V roce 1991 odešel do Spojených států, o osm let později začal pracovat v CNN jako produkční, poté působil přes dva roky jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Iráku nebo v Afghánistánu. V roce 2006 se stal zpravodajem České televize v Číně. V září 2008 získal jako první český novinář Cenu Emmy, a to za aplikaci satelitních přenosů pomocí technologie BGAN, která umožňuje mobilní živé vstupy bez přenosových vozů.

Fendrych Martin

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Týden a Instinkt

Martin Fendrych se narodil v roce 1957 v Praze. Vystudoval gymnázium, nedokončil strojní fakultu ČVUT. Po listopadové revoluci působil jako náměstek ministra vnitra, šéfredaktor týdeníku Respekt a komentátor. V roce 1998 vydal deník Jako pták na drátě, o rok později v Německu dvojjazyčně básně Kotlino úst - Mundhöle, koncem roku 2003 román Samcologie a v roce 2009 román Slib, že mě zabiješ. V časopisu Týden má na starosti komentáře. Mezi oblasti jeho zájmu patří bezpečnost, policie a měnící se společnost.

Fiala Michael

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Michael Fiala vystudoval elektronickou fakultu na ČVUT v Praze. Začínal v MF Dnes v ekonomické redakci, později přešel do České televize. V současné době pracuje v redakci aktuální publicistiky pro pořad Reportéři ČT. Za sérii reportáží Diag Human, natočenou s kolegou Davidem Havlíkem, získal v roce 2010 Novinářskou cenu Nadace Open Society Fund 2010 v kategorii Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek a stal se též vítězem zvláštní ceny soutěže Česko-slovenská novinářská cena za výjimečnou investigativní práci. Dále získal na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava Cenu Respektu - čestné uznání za reportáž Poklad na Kamencovém jezeře.

Fialová Iveta

Specializace: Moderátorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Iveta Fialová začínala jako reportérka regionální televize TV Kladno, kde působila jeden rok. Poté nastoupila do televize Nova, kde pracovala jako reportérka a moderátorka večerního Zpravodajství Právě dnes. V letech 2001 až 2002 moderovala na ČT2 deník Černá-bílá. Od ledna 2003 je reportérkou a především moderátorkou pořadu Černé ovce a od června 2005 moderovala také pořad Před půlnocí na kanálu ČT24.

Fila Kamil

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Kamil Fila vystudoval Teorii a dějiny filmu a audiovizuální kultury na MU v Brně. Působil v několika internetových periodikách a přispíval do alternativních kulturních časopisů, od roku 2003 byl externistou filmového měsíčníků Cinema. Od roku 2008 působil v redakci Aktuálně.cz. V dubnu 2012 nastoupil do kulturní rubriky redakce týdeníku Respekt.

Filípek Štěpán

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Sport

Štěpán Filípek působí jako zástupce šéfredaktora v deníku Sport. Od roku 2000 se zúčastnil dvou mistrovství Evropy a světových šampionátů ve fotbale. Specializuje se na profilová interview s českými sportovními osobnostmi a komentáře.

Fischer Petr

Specializace: Vedoucí kulturní redakce
Zaměstnavatel: Česká televize

Petr Fischer se narodil v roce 1969, působil jako šéfkomentátor Lidových novin, politický analytik českého vysílání rozhlasové stanice BBC a komentátor Hospodářských novin. V říjnu 2009 nastoupil do České televize na post šéfa kulturní redakce. Jeho sloupky vyšly knižně pod názvem Veřejné osvětlení (2008).

Frajtová Marie

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Týden

Marie Frajtová vystudovala Fakultu sociálních věd na UK v Praze a hned po státnicích nastoupila do redakce časopisu Instinkt, kde tři roky psala rozhovory a články o kultuře. V březnu 2009 nastoupila do redakce časopisu Týden, necelý rok měla na starosti rubriku média, v lednu 2010 přešla do oddělení publicistiky.

Fránek Tomáš

Specializace: Šéfreportér
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Tomáš Fránek působil v MF Dnes a Hospodářských novinách, připravoval zpravodajství z moravských regionů. V deníku Aktuálně.cz pracuje od jeho založení a specializoval se především na zpravodajství z justice a ekonomické kauzy. Rok vedl ekonomickou rubriku Aktuálně.cz, od podzimu 2009 se opět věnuje psaní.

Fridrichová Nora

Specializace: Redaktorka, reportérka, moderátorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Nora Fridrichová se narodila v roce 1977. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1998 působí v celostátních stanicích jako televizní novinářka, reportérka a moderátorka. Začínala v TV Nova, od roku 2000 pracuje v České televizi, kde připravuje publicistický pořad 168 hodin. Spolumoderuje také pořad Tah dámou. Za rok 2010 získala cenu Novinářská křepelka za "výjimečné moderátorské schopnosti, kompetenci a vtip".

Fröhlich Jiří

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: FTV Prima

Jiří Fröhlich vystudoval mediální komunikaci, začínal v roce 1999 v rádiích Delta a Jizera. Moderování v rádiích se věnoval do roku 2010 a vystřídal dále rádio Černá hora, RockZone, Impuls a Frekvenci 1. Od roku 2002 do 2006 moderoval v TV Nova v pořadu Právě teď zprávy pro Liberecký a Ústecký kraj, v letech 2008 až 2009 moderoval na TV Prima Minuty regionu a od roku 2007 dodnes působí jako reportér domácího zpravodajství.

Gallistl Vladan

Specializace: Vedoucí ekonomické rubriky
Zaměstnavatel: Týden

Vladan Gallistl vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Finance. Svou novinářskou kariéru zahájil na konci 90. let v Lidových novinách. Od začátku roku 2007 působí v redakci časopisu Týden, v současné době na pozici vedoucího ekonomické rubriky.

Gallo Roman

Specializace: Konzultant
Zaměstnavatel: Sanoma Praha

Roman Gallo stál u zrodu serveru iDnes.cz, odtud přešel do vydavatelství Economia, kde čtyři roky řídil Hospodářské noviny. Poté založil internetový deník Aktuálně.cz. Od roku 2006 řídil vydavatelství regionálních deníků Vltava-Labe-Press, v roce 2008 nastoupil jako ředitel pro rozvoj mediálních strategií do společnosti PPF Media, kde začal rozvíjet projekt hyperlokálních medií Naše adresa. Po dvou letech projekt skončil. Od roku 2011 působí Roman Gallo jako konzultant a odborný poradce ve vydavatelství Sanoma Praha.

Hamšík Ivan

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Reflex

Ivan Hamšík působí jako šéfredaktor časopisu Reflex. Absolvent Právnické fakulty UK pracoval dříve jako šéf digitálních médií Ringieru, šéfredaktor internetového vydání Blesku, zástupce šéfredaktora Blesku a na různých pozicích v MF Dnes, nejvýše dosaženou byl zástupce šéfredaktora.

Hanák Jiří

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Právo

Jiří Hanák, narozen roku 1938, vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V médiích začínal v roce 1967 v časopise Reportér, v období normalizace byl donucen se živit jako dělník. Je také signatářem Charty 77. Od ledna 1988 působil v samizdatových Lidových novinách, do kterých psal sloupky. Po převratu v roce 1989 se v nich stal zástupcem šéfredaktora. Byl také redaktorem Svobodného slova a stál u počátku časopisu Týden. V současné době působí jako komentátor deníku Právo. Byla mu udělena cena Ferdinanda Peroutky za rok 2005.

Hanák Michal

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Michal Hanák vystudoval Fakultu sociálních věd na UK v Praze, obor žurnalistika a masová komunikace. V roce 1992 začínal v Lidových novinách, dále psal pro Mladý svět a pracoval v měsíčníku Reader's Digest Výběr. V iDnes pracuje od roku 2000, v současné době je jeho šéfredaktorem.

Hanslík Hanuš

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: TV Nova

Hanuš Hanslík se narodil v roce 1973. Svou kariéru v médiích začal psaním do nově vycházejícího deníku Blesk. Poté nastoupil do začínající TV Nova, kde pracoval pět let. Odešel do České televize na pozici reportéra a dramaturga aktuální publicistiky, například pořadu Fakta nebo Tady a teď. Dále pracoval v MF Dnes, kde byl vedoucím regionální redakce Praha, následně se stal šéfredaktorem bezplatného titulu Metropolitní Expres. Odtud v roce 2008 zamířil do nové redakce televize Z1 jako ředitel a šéfredaktor zpravodajství a publicistiky. V lednu 2010 se vrátil na půdu TV Nova jako šéf tn.cz, od května 2012 připravuje reportáže pro Televizní noviny.

Hartman Ivan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Ivan Hartman pracuje jako vedoucí kulturní rubriky Hospodářských novin.

Hauptvogel Tomáš

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: FTV Prima

Tomáš Hauptvogel se narodil v roce 1974. V začátcích pracoval jako moderátor rádia Contact. Poté nastoupil do TV Nova, kde nejprve pracoval jako krajský reportér, později pro magazín Víkend. Od roku 2006 působil v redakci zpravodajství a točil reportáže pro Televizní noviny a Střepiny. Od května 2012 pracuje na Prima FTV.

Havlas Lukáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Lukáš Havlas pracuje jako vedoucí Business Class v Hospodářských novinách.

Havligerová Jana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: E15

Jana Havligerová pracovala v Hospodářských novinách, v týdeníku Euro, MF Dnes či Respektu. V současné době působí jako redaktorka ekonomického deníku E15.

Havlík David

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

David Havlík se narodil v roce 1976. Začínal v regionálním teplickém Rádiu Tep, v roce 2000 přešel do redakce zpravodajství České televize. Od roku 2005 působí v redakci publicistiky a točí reportáže pro pořad Reportéři ČT. Série reportáží Diag Human, které natočil s kolegou Michaelem Fialou, získala v roce 2010 Novinářskou cenu Nadace Open Society Fund 2010 v kategorii Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek a vyhrála zvláštní cenu soutěže Česko-slovenská novinářská cena za výjimečnou investigativní práci.

Hažová Božena

Specializace: Hlavní editorka
Zaměstnavatel: Euro

Božena Hažová vystudovala na Filozofické fakultě UK v Praze obor kulturologie. Jako novinářka začínala v roce 1990 v Hospodářských novinách, poté přestoupila do Zemských novin jako šéfka regionálního zpravodajství. Pracovala v časopisu Týden jako editorka domácího zpravodajství, 7 let byla hlavní editorkou týdeníku Euro, odkud v roce 2006 odešla jako hlavní editorka do Hospodářských novin. Než se v roce 2010 opět vrátila do Eura, působila ještě jako zástupkyně šéfredaktorky týdeníku Ekonom.

Hejkrlík Pavel

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Pavel Hejkrlík  se narodil v roce 1984 v Opavě. Studuje ekonomiku a žurnalistiku. Do redakce Týdne nastoupil v rámci novinářské praxe na tři týdny a poté už zůstal. Nejprve jako externista a od října roku 2011 jako člen ekonomické redakce. Zajímá se o trhy, investice a globální ekonomiku.

Hekrdla Martin

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Týden

Martin Hekrdla se narodil v roce 1956, vystudoval obor teorie kultury na Filozofické fakultě UK v Praze. Po listopadu 1989 psal do týdeníku Tvorba a později do dvouměsíčníku Listy Jiřího Pelikána, kde byl také členem redakční rady. Pracoval jako komentátor v obnoveném týdeníku Reportér (1992), pak krátce v ZN novinách (1993) a téměř devatenáct let v deníku Právo (1993-2012). V časopise Týden pracuje od března 2012.

Hergetová Michala

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Michala Hergetová se narodila v roce 1979, vystudovala ekonomii mezinárodního obchodu a evropskou integraci na Fakultě mezinárodních vztahů na VŠE a v letech 2003 až 2004 absolvovala i studium ve Velké Británii a Belgii. Začínala v roce 2000 ve zpravodajství pro TV3, poté přešla do agentury CzechTrade, kde působila na pozici ředitelky komunikace s veřejností. Od roku 2005 působí v redakci zpravodajství České televize, nejdříve v zahraniční redakci, nyní v ekonomické redakci.

Herrmannová Nela

Specializace: Vedoucí redakce Revue
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Nela Herrmannová vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou a Filozofickou fakultu UK v Praze. V září 2008 nastoupila jako redaktorka stránek televize Óčko a společenské rubriky Revue iDnes.cz. Od roku 2011 je její vedoucí.

Heřmánková Jana

Specializace: Šéfredaktorka
Zaměstnavatel: Deník

Jana Heřmánková působí jako šéfredaktorka centrální redakce regionálních Deníků.

Hlinovská Eva

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Eva Hlinovská pracuje jako vedoucí magazínu Lidových novin Esprit, který vychází jednou měsíčně. Eva Hlinovská se umístila na osmém místě žebříčku deseti nejvlivnějších žen v českém módním byznysu, který letos sestavil český server o módě inVogue.

Hodálik Ondřej

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Blesk

Ondřej Hodálik působí jako zástupce šéfredaktora deníku Blesk.

Hoffman Ivan

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Deník

Ivan Hoffman se narodil v roce 1952. Působil nejprve jako fotograf a písničkář. V samizdatu spoluvydával časopis Fragment-K. Po revoluci pracoval pro Lidové noviny, Rádio Svobodná Evropa a Rádio Alfa. Od roku 1994 byl spolupracovníkem ČRo 1 Radiožurnálu. V současnosti je komentátorem Deníku. Je držitelem ceny Ferdinanda Peroutky za rok 1996.

Hofrichterová Eva

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Eva Hofrichterová pracuje jako redaktorka domácího oddělení v Lidových novinách.

Holec Petr

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Reflex

Petr Holec pracuje od roku 2001 v redakci týdeníku Reflex, věnuje se politice a ekonomice. Dříve působil v ČTK a psal pro časopisy Playboy, Xantypa, Esquire a Koktejl.

Holecová Simona

Specializace: Šéfeditorka deníku Insider, speciálních příloh a n
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Simona Holecová je šéfeditorkou deníku Insider, speciálních příloh a nových formátů v Centrum Holdings. V roce 1997 nastoupila do MF Dnes, kde psala o školství, později se věnovala tématu Evropské unie v Hospodářských novinách. V Aktuálně.cz byla nejprve redaktorkou, poté zastávala funkci šéfeditorky, kterou je, s přestávkou, kdy vedla celou redakci, dodnes.

Holub Petr

Specializace: Šéfreportér
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Petr Holub vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze. Od roku 1992 byl v týdeníku Respekt, v letech 1997 až 2002 týdeník řídil. Poté se vrátil k psaní - tři roky pracoval jako zdravotnický a politický zpravodaj pro Hospodářské noviny, přitom zároveň externě spolupracoval se Sociologickým ústavem Akademie věd a s nevládními organizacemi jako Člověk v tísni a Transparency International. Z Hospodářských novin přešel do Aktuálně.cz, kde působí jako hlavní analytik - politický zpravodaj. Spolupracuje také s Českým rozhlasem 6.

Honsů Miroslav

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Strategie

Miroslav Honsů působí od září 2011 jako šéfredaktor měsíčníku Strategie.

Honzejk Petr

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Petr Honzejk působí jako hlavní editor v Hospodářských novinách.

Houska Kamil

Specializace: Vedoucí redaktor pro program
Zaměstnavatel: TV Nova

Kamil Houska vystudoval žurnalistiku na Filozofické fakultě v Olomouci. Začínal v redakci Práva, kde dva roky pracoval jako regionální zpravodaj a šest let se věnoval politice. Poté nastoupil do TV Nova jako reportér. V současné době je vedoucím redaktorem pro program.

Hrbáček Jan

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Euro

Jan Hrbáček se narodil v roce 1971, studoval obor Vědecké informace a knihovnictví na Filozofické fakultě UK v Praze. Pracoval například v Lidových novinách, časopisu Týden, Hospodářských novinách nebo Českém rozhlasu 1 - Radiožurnálu. . V současné době působí jako zástupce šéfredaktora v ekonomickém týdeníku Euro. Specializuje se především na investigativní žurnalistiku. Je velkým fanouškem tvrdší rockové muziky.

Hrnčířová Eva

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Eva Hrnčířová  se narodila v roce 1976 v Litoměřicích. 

Hronová Zuzana

Specializace: Editorka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Přispívala jako externistka do Mladého světa, praxi vykonávala ve vydavatelství Ringier, kde pracovala na nové podobě časopisu Týden, čtyři roky působila na portálu Volný jako redaktorka a posléze jako šéfredaktorka. V

Hrstková Julie

Specializace: Komentátorka
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Julie Hrstková působí jako komentátorka Hospodářských novin.

Hrubý Dan

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Dan Hrubý dlouho pracoval jako redaktor v týdeníku Reflex, je spoluautorem kultovního komiksu Zelený Raoul. Je autorem řady článků o historii Prahy a knižního putování hlavním městem - Čekání na Golema. V letech 2010 až 2012 působil jako vedoucí magazínové přílohy Pátek Lidových novin, nadále zde pracuje jako zástupce šéfredaktora.

Hruška Ladislav

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: TV Nova

Ladislav Hruška vystudoval Univerzitu Hradec Králové, obor učitelství pro základní školy. Externě spolupracoval s Nymburským deníkem, poté pracoval jako regionální reportér pro Český rozhlas Region, Regina a Radiožurnál. Od roku 2005 působil jako reportér a editor rádia Frekvence 1. V roce 2007 nastoupil do nynější FTV Prima na pozici reportéra Zpráv, moderoval také pořad Minuty regionu. V květnu 2012 přešel do zpravodajství TV Nova.

Hurník Lukáš

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Český rozhlas 3

Lukáš Hurník se narodil v roce 1967 a vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Je hudebním skladatelem a spoluautorem učebnic hudební výchovy. Zastává pozici šéfredaktora Českého rozhlasu 3 - Vltava, včetně hudební dceřinné stanice D-dur. Připravuje pořad Da Capo o hudebních pojmech a Hudebně kritický klub. Moderuje přenosy z Pražského jara, koncerty ze Studia 1, Concerto Bohemia a jiné. Za své pořady získal dvakrát hlavní cenu v mezinárodní soutěži Prix Bohemia Radio. Je také laureátem Ceny Rudolfa II. za propagaci kultury a umění.

Husárová Lucie

Specializace: Vedoucí domácí redakce
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Lucie Husárová působí od 1. května 2012 jako vedoucí domácí redakce Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu, předtím pracovala jako reportérka. Dříve působila například v časopisu Týden.

Hympl Josef

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Josef Hympl vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze a začínal svou profesní kariéru v roce 1997 jako elév v metropolitní regionální příloze MF Dnes. Postupně prošel redakcemi největších tuzemských deníků, aby v roce 2008 skončil na více než dva roky v Lidových novinách. Po volbách v květnu 2010 přešel do časopisu Týden, kde se zabývá převážně politikou.

Hynek Jiří

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Chaloupecký Jan

Specializace: Dramaturg, moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jan Chaloupecký se narodil v roce 1968. V České televizi pracuje od roku 1993, začínal v redakci zpravodajství ČT jako reportér. Na ČT2 moderoval denní zprávy Minuty dne. V roce 1994 se stal dramaturgem pořadu Černé ovce. Autorsky a dramaturgicky připravoval na ČT2 diskusní pořad Pro a proti. Byl externím autorem i moderátorem živě vysílaných pořadů Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Radiofórum a Mikrofórum. V letech 2001 až 2002 byl dramaturgem publicistického deníku Černá, bílá, od počátku roku 2003 pořadu Černé ovce a po celou dobu existence magazínu Testoviny se věnoval také jeho dramaturgii.

Chaloupská Markéta

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: TV Nova

Markéta Chaloupská působí jako reportérka pořadu Na vlastní oči na TV Nova. Do roku 2010 pracovala v domácí redakci zpravodajského serveru Aktuálně.cz.

Chuchma Josef

Specializace: Literární a fotografický kritik
Zaměstnavatel: MF Dnes

Josef Chuchma se narodil v roce 1959. Po absolvování fakulty žurnalistiky nastoupil do týdeníku Mladý svět, kde psal hlavně o hudbě, fotografování a literatuře. V roce 1993 přešel do týdeníku Respekt a o rok později začal v deníku MF Dnes řídit kulturní rubriku. Nyní v MF Dnes připravuje přílohy Umění a kritika a Kavárna. Věnuje se literární a fotografické kritice.  

Jandová Hana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Týden

tuduje žurnalistiku na UK v Praze. První redakční zkušenosti sbírala v zahraniční redakci ČTK. Do časopisu Týden nastoupila v roce 2010, pracuje v rubrice Moderní život, média, bydlení.

Janeček Petr

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Petr Janeček vystudoval Fakultu sociálních věd na UK v Praze a Filozofickou fakultu na UP v Olomouci. Začínal jako redaktor v regionálním deníku vydavatelství Vltava-Labe-Press, od roku 2007 do 2009 působil jako redaktor zpravodajské směny ČT24 a zároveň jako editor Událostí. Od září 2009 pracuje jako redaktor a moderátor Ekonomiky +.

Janík Miloslav

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Lidovky.cz

Miloslav Janík se v m

Jaroš Milan

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Respekt

Milan Jaroš se narodil v roce 1979, vystudoval katedru fotografie na FAMU. Od roku 2009 pracuje v Respektu jako stálý fotograf. Spolupracoval také s mnoha zahraničními novinami a časopisy jako New York Times, International Herald Tribune nebo The Wall Street Journal. Za své fotografie získal řadu ocenění v soutěžích Czech Press Photo či Frame, Unicef Photo Award.

Jašminský Martin

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Martin Jašminský několik let působil v MF Dnes, v současné době zastává v Hospodářských novinách pozici zástupce šéfredaktora a vede ekonomickou rubriku.

Jazairi Martin

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Martin Jazairi se narodil v roce 1969 a vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V médiích působil nejprve v České televizi. Pracoval v její Redakci zahraničního zpravodajství, byl také zpravodajem v Moskvě. Později byl členem Readkce aktuální publicistiky. Od roku 2008 je redaktorem týdeníku Respekt, kde píše do domácí rubriky. Je držitelem Novinářské křepelky, kterou obdržel v roce 2002.

Jeník Tomáš

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Tomáš Jeník působí jako hlavní editor v Hospodářských novinách.

Jirků Irena

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Irena Jirků působí jako vedoucí přílohy Hospodářských novin Víkend.

Jírů Jaroslav

Specializace: Redaktor zpravodajství a publicistiky
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

Jaroslav Jírů absolvoval obor historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1967 působil jako redaktor zahraniční sekce Československého rozhlasu. Byl signatářem Charty 77. Od roku 1990 psal pro Lidové noviny a byl také chvíli zástupcem šéfredaktora. O dva roky později se stal zaměstnancem ministerstva zahraničních věcí, kterým byl vyslán do Paříže jako tiskový atašé.V současné době vytváří zpravodajsko-publicistické příspěvky zejména do pořadu Názory a argumenty na ČRo 6. Je držitelem ceny Ferdinanda Peroutky za rok 1999. #messageContent0_1 {font:10pt Tahoma,Verdana,sans-serif} #messageContent0_1 .MsoNormal {line-height:120%;margin:0}

John Zdeněk

Specializace: Zástupce ředitele pro sport a magazíny
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Zdeněk John je zástupce ředitele pro sport a magazíny v Aktuálně.cz. V Centrum Holdings má na starosti také první placený deník pro čtečky a tablety Insider. Začínal na Slovensku v deníku Smena v roce 1988, po chvíli ale přestoupil do Mladé ftonty, později MF Dnes, kde po dobu 15ti let vystřídal několik pracovních pozic. Byl redaktorem i editorem domácí rubriky, nejdéle ale působil jako šéfeditor. Poté nastoupil na tři roky do Hospodářských novin, aby se pak naplno věnoval internetovým médiím. Nejprve byl šéfredaktorem Aktuálně.cz, pak zastával stejnou pozici v iHned.cz. Následně se vrátil do prvního ryze on-line deníku.

Jonák Martin

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Český rozhlas 2

Martin Jonák absolvoval Konzervatoř v Praze v oboru varhany a skladba a dále vystudoval žurnalistiku (specializace rozhlas) na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Prošel hudebními redakcemi Československého rozhlasu Praha, Federální stanice Československo, byl členem týmu zahajujícího vysílání Rádia Alfa, několik let externě působil v ČRo 1 - Radiožurnálu. Již téměř čtvrt století spoluvytváří program Českého rozhlasu 2 a rediguje díla přispívajících externích autorů.

Jonáš Martin

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

ystudoval mezinárodní studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze a politologii na Humboldt-Universität zu Berlin. Na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky UK přednáší politickou geografii. Od roku 2005 pracoval v zahraniční redakci TV Nova, od roku 2007 působil v České televizi jako reportér v zahraniční redakci a e

Jukl Jan

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Aha!

Jan Jukl působí jako zástupce šéfredaktora deníku Aha!, před tím pracoval jako šéfredaktor tohoto titulu.

Jůnek Jan

Specializace: analytik
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

Jan Jůn je komentátorem redakce analytické publicistiky ČRo 6 a jejím londýnským korespondentem. Narodil se v roce 1945 a vystudoval Fakultu sociálních věd a žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. V médiích pracoval ve Svobodném Slově, byl redaktorem a šéfredaktorem časopisu Time&Tide, Property Monthly Review, Property Gazette a spolupracoval také s českým vysíláním BBC. Spoluzaložil a vedl měsíčník exilového Naardenského hnutí Londýnské listy. Působil v českém vysílání Svobodné Evropy v Mnichově, později i v Praze, na konci roku 2002 jako zástupce ředitele. Poté se stal korespondentem RFE/RL a ČRo 6 ve Velké Británii. Přispívá také do Nové Přítomnosti, Prostoru, Vesmíru a dalších. Zaměřuje se na mezinárodní vztahy, především na anglosaský svět, západní Evropu, Afghánistán a jihovýchodní Asii. Za rok 1999 obdržel cenu Ferdinanda Peroutky.

Junek Adam

Specializace: Zástupkyně šéfredaktora
Zaměstnavatel: Euro

Adam Junek začínal psát v Hospodářských novinách, kde se profiloval jako redaktor zahraniční ekonomiky. Dále působil v redakci Ekonomu a na Aktuálně.cz na pozici šéfeditora. Nyní pracuje v týdeníku Euro jako zástupce šéfredaktora.

Kabrhelová Lenka

Specializace: Zahraniční zpravodajka
Zaměstnavatel: Český rozhlas

Lenka Kabrhelová je v současné době zpravodajka Českého rozhlasu v Rusku. Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala také pro českou redakci BBC World Service. Za rok 2008 získala cenu Novinářská křepelka.

Kábrt Jan

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Blesk

Jan Kábrt vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze. V roce 2000 nastoupil do iDnes.cz, od února 2003 pracoval v MF Dnes jako vedoucí oddělení kultury. Několik let vytvářel v MF Dnes přílohu Léto, je podepsán také pod novou podobou magazínu Víkend a kulturní přílohou Scéna. Externě též spolupracoval s Total Filmem a časopisem Český golfista. Od srpna 2011 pracuje jako zástupce šéfredaktora v deníku Blesk.

Kadavá Anna

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: FTV Prima

Anna Kadavá se narodila v roce 1976, na FTV Prima připravuje reportáže do večerních Zpráv a do pořadu Svět. Je členkou zahraniční redakce.

Kadlecová Kateřina

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Reflex

Kateřina Kadlecová přispívala do Reflexu od roku 2007, o dva roky později se stala jeho stálou redaktorkou. Vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě a žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze. 

Kaiser Daniel

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Daniel Kaiser se narodil v roce 1971, od konce 90. let pracuje jako novinář, nejdříve v Lidových novinách, později v české redakci BBC. Dlouhodobě pobýval ve Velké Británii a v Německu. V roce 2009 vydal v nakladatelství Paseka knihu Disident Václav Havel, první politický životopis Václava Havla psaný kritickou metodou. Od začátku roku 2009 působí opět v Lidových novinách na pozici komentátor.

Kalenská Renata

Specializace: Profilové rozhovory
Zaměstnavatel: Týden

Renata Kalenská, narozena 1974, je česká novinářka proslulá svými profilovými rozhovory se známými osobnostmi. Nejprve pracovala pro Lidové noviny, nyní působí v časopise Týden. Je také autorkou několika knih: Vybledlo, Rozhovory na konci milenia, Lexikon Otakara Motejla, Udělej motýla, Evangelium podle Brabce a Jan Saudek na útěku. Na základě jejích rozhovorů sestavil J.A. Pitínský divadelní hru Renata Kalenská, Lidové noviny uvedenou v HaDivadle v Brně. Za svou práci obdržela cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2006.

Kamberský Petr

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Petr Kamberský působí jako autor v Lidových novinách.

Kamenický Petr

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Strategie

Petr Kamenický pracuje jako zástupce šéfredaktora měsíčníku Strategie. Zároveň je šéfredaktorem odborných oborových příloh a speciálních projektů zaměřených na marketing a komunikaci a působí jako konzultant pro oblast strategické budování značky a jako moderátor marketingových konferencí.

Káninský Josef

Specializace: Vedoucí sportovní rubriky
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Josef Káninský vystudoval Fakultu žurnalistiky na UK. Svůj profesní život spojil se sportem. Začínal ve sportovních časopisech, dále působil jako vedoucí směny v ČTK, vedoucí projektu golf.idnes.cz, editor sportovní redakce MF Dnes a v současné době pracuje jako vedoucí sportovní redakce Hospodářských novin, spojené se sport.iHned.cz. Je autorem či spoluautorem zhruba desítky knih o fotbale a olympijských hrách.

Karas Miroslav

Specializace: Zahraniční zpravodaj
Zaměstnavatel: Česká televize

Miroslav Karas se narodil v roce 1962, vystudoval žurnalistiku na UK v Praze. Kromě České televize pracuje i pro Český rozhlas, do srpna 2012 byl stálým zpravodajem se sídlem v Polsku, který současně sledoval situaci v Pobaltí, Bělorusku a Ukrajině. Od září pracuje Miroslav Karas z Moskvy.

Karásková Ivana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: MF Dnes

Ivana Karásková absolvovala filozofickou fakultu Palackého univerzity v Olomouci, má doktorát z bohemistiky. V MF Dnes působí od roku 1991 s čtyřletou pauzou, kdy byla zaměstnaná v Českém rozhlase a jako editorka v časopise Marianne. Práci nyní dělí mezi brněnskou redakci, sobotní přílohu Víkend a pondělní magazín ONA Dnes. Nejvíce se věnuje kriminalitě, zdravotnictví a sociální oblasti, žánrově nejbližší jí jsou příběhy a rozhovory.

Kavanová Lucie

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Respekt

Lucie Kavanová vystudovala mezinárodní vztahy a mediální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Zkušenosti sbírala v redakci Spiegel Online a jako zahraniční zpravodajka na volné noze z Berlína a Hongkongu pro různá česká média, například Týden nebo Aktuálně.cz. Dlouhodobě spolupracuje s neziskovou organizací Transitions Online a vede redakci VysokeSkoly.cz. Od roku 2011 pracuje pro týdeník Respekt.

Kazda Lubor

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Právo

Lubor Kazda působí jako zástupce šéfredaktora deníku Právo.

Keblůšek Vladimír

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Vladimír Keblůšek začínal jako západočeský rozhlasový redaktor, pokračoval jako reportér v TV Nova, odkud odešel v polovině roku 2010. Krátký čas působil jako politický reportér v televizi Z1. Na začátku roku 2012 nastoupil do České televize.

Kedroň Radek

Specializace: Vedoucí onlinového zpravodajství
Zaměstnavatel: Lidovky.cz

Radek Kedroň začínal v MF Dnes, nejdříve v pražské příloze, poté v reportérském oddělení. V roce 2004 nastoupil jako reportér do Hospodářských novin, pracoval také jako vedoucí domácího zpravodajství v časopisu Týden. Specializuje se na bezpečnostní tematiku. V současné době pracuje jako vedoucí onlinového zpravodajství Lidových novin, serveru lidovky.cz.

Kerles Marek

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Marek Kerles pracuje jako redaktor domácího oddělení v Lidových novinách.

Klausnerová Eva

Specializace: Publicistka
Zaměstnavatel: Český rozhlas Plzeň

Eva Klausnerová je česká publicistka. Jako vystudovaná knihovnice se zabývala historickými fondy a starými tisky. Redakční práci se věnuje od roku 1989. O rok později začala její spolupráce s tehdejším Československým rozhlasem v Plzni, která trvá dodnes. Píše pro něj komentáře a fejetony. Je také autorkou publikací Prvotisky v Plzni a Svobodná Plzeň hovoří. V posledně jmenované se zabývá počátky Českého rozhlasu Plzeň. V roce 1997 získala cenu Ferdinanda Peroutky.

Klausová Kamila

Specializace: Šéfeditorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Kamila Klausová vystudovala Fakultu sociálních věd UK, v letech 1991 - 2000 působila v Lidových novinách postupně jako elévka, redaktorka domácího oddělení, editorka, redaktorka nedělní přílohy a magazínu Pátek. Poté pracovala jako editorka a krátce jako kulturní redaktorka v časopise Týden. V roce 2010 se vrátila do Lidových novin, nyní vykonává funkci šéfeditorky.

Klekner Radim

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Radim Klekner pracuje jako editor zahraniční rubriky Aktuálně.cz. Začínal v československé, později české redakci rozhlasové stanice Deutschlandfunk/Deutsche Welle, dále pracoval v ČTA, Lidových novinách, Hospodářských novinách, Týdnu a Deníku.

Kleknerová Zuzana

Specializace: Vedoucí zahraniční rubriky
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Zuzana Kleknerová vystudovala politologii, historii a Západoevropská studia v Hamburku a Praze. Do Aktuálně.cz přišla z Hospodářských novin. Edituje zahraniční zpravodajství. Píše hlavně o německy mluvících zemích a Evropské unii.

Klepetko Bohumil

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Bohumil Klepetko se narodil v roce 1967. Vystudoval žurnalistiku, politologii a sociologii na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Před dlouhodobou prací v České televizi působil v ČTK a externě v Českém rozhlasu - Radiožurnálu. V redakci zpravodajství ČT je zaměstnán od roku 1994, externě již dva roky předtím. Začínal jako reportér vnitropolitického zpravodajství, dále pracoval jako moderátor diskusního pořadu Debata, vedoucí redaktor domácího zpravodajství, moderátor pořadu komentovaného zpravodajství 21, šéfredaktor zpravodajství, moderátor hlavního zpravodajského pořadu Události, v současné době moderátor Událostí, komentářů.

Klíma Josef

Specializace: Investigativní novinář
Zaměstnavatel: TV Nova

Josef Klíma, český novinář, reportér a spisovatel, se narodil v roce 1951 a vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Je spoluzakladatelem týdeníku Reflex, ve kterém působil jako šéfreportér. Stál také u počátku TV Nova, kde patnáct let vytvářel pořad Na vlastní oči. Téměř dva roky spoluuváděl s Jankem Kroupou Soukromá dramata na FTV Prima. Byla mu udělena Cena Ferdinanda Peroutky a Cena Jana Beneše.

Klímová Jana

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jana Klímová vystudovala Českou zemědělskou univerzitu. Pracovala nejprve jako ekonomická redaktorka v Zemských novinách, poté jako redaktorka a vedoucí podnikové sekce ekonomické redakce Hospodářských novin. Od roku 1999 pracuje v MF Dnes jako redaktorka ekonomické redakce. Věnuje se především energetice, společnostem obchodovaným na kapitálových trzích, velkým soukromým firmám, profilům tuzemských top byznysmenů.

Kluge Josef

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: FTV Prima

Josef Kluge se narodil v roce 1973, od 18 let spolupracuje s Českým rozhlasem. Jeho hlavní pracovní náplní je natáčení reportáží pro Zprávy FTV Prima, je členem zahraniční redakce.

Klusáková Jana

Specializace: Moderátorka
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Jana Klusáková se narodila v roce 1941 v Písku, je rozhlasová a televizní moderátorka, publicistka, překladatelka. Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze. Od roku 1989 píše knižní rozhovory, např. s herci Janou Brejchovou a Jiřím Bartoškou, sociologem Fedorem Gálem, psychiatrem Františkem Klátilem, s politiky Petrem Pithartem, Jiřím Dienstbierem, Karlem Schwarzenbergem, Václavem Klausem, Janem Rumlem, Otakarem Motejlem. Od roku 1990 příspívá do týdeníku Respekt. Od roku 1995 je redaktorkou ČRo 1, Radiožurnálu (Knihovnička, Kniha týdne, Na scéně, Host Jany Klusákové, Nad věcí). V roce 1999 byla první předsedkyní správní rady Nadace Open Society Fund Praha. V roce 2002 jí byla udělena novinářská cena Ferdinanda Peroutky.

Kmenta Jaroslav

Specializace: Investigativní reportér
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jaroslav Kmenta vystudoval Pedagogickou fakultu UK. Od roku 2003 pracuje v MF Dnes, do té doby působil například v ČTK, Zemských novinách, deníku Super, deníku Impuls a časopisu Instinkt. Specializuje se na investigativní žurnalistiku, je autorem desítek článků o politickém zákulisí a okolnostech prorůstání organizovaného zločinu do politiky a státní správy. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. O svých kauzách vydává také knihy, vyšla například trilogie Kmotr Mrázek nebo titul Superguru Bárta.

Knap Karel

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: MF Dnes

ystudoval právnickou fakultu UK v Praze. Od roku 1995 pracoval ve sportovním oddělení MF Dnes jako elév a poté redaktor, později působil jako vedoucí rubriky Víkend a dnes opět píše o sportu. Spolupracoval s časopisem Pro Hockey a televizními stanicemi Nova a Sport 1. Napsal a autorsky se podílel asi na 10 knihách o zámořském hokeji, například Robert Reichel - Kapitán zlaté generace (2010) a Hvězdy NHL 2012.

Knapová Adéla

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Reflex

Adéla Knapová vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze. Na začátku studií začala pracovat jako reportérka cestovatelského časopisu Koktejl, už za své první reportáže a povídky získala cenu Mladý Hemingway. Dále pracovala například v časopisech Elle nebo Respekt. Věnovala se spisovatelské činnosti (v roce 2003 jí vyšla kniha Nezvaní), charitě na Lince bezpečí či filmovým projektům. Od roku 2009 je reportérkou časopisu Reflex.

Kocábek Antonín

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Antonín Kocábek se narodil v roce 1968. V průběhu devadesátých let spoluzaložil festival Mezi Ploty, začal vysílat na Radiu 1 (kde je ke slyšení dodnes), a také postupně přispíval do různých hudebních periodik. Od poloviny devadesátých let byl stálým spolupracovníkem a několik let i redaktorem měsíčníku Rock & Pop. V roce 2000 začal psát pro Musicserver.cz, kde působil až do roku 2008, průběžně přispíval i na další hudební portály - i-music.cz, Čro Radium, Muzikus.cz, FreeMusic.cz, nebo Musiczone.cz. V roce 2009 se stal redaktorem kulturní rubriky Lidových novin, se kterými externě pravidelně spolupracoval už v letech 1999 až 2000. Odtud se pak v listopadu přesunul do časopisu Týden.

Kolina Josef

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Josef Kolina pracuje jako redaktor v časopisu Týden, dříve působil jako domácí zpravodaj v Lidových novinách.

Komárek Martin

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: MF Dnes

Komers Adam

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Česká televize

Adam Komers se narodil v roce 1965 v Kolíně. Působí jako zástupce šéfredaktora zpravodajství a vedoucí redaktor regionálního zpravodajství.

Konečný Petr

Specializace: Šéfredaktor online
Zaměstnavatel: Blesk

Petr Konečný působí jako šéfredaktor online serveru Blesk.cz.

Kontra Martin

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Respekt

Martin Kontra v působí v Respektu s několika pauzami od roku 1994. Začínal v domácím zpravodajství, v letech 2000 až 2002 vedl kulturní rubriku, od roku 2007 pracuje jako editor. Mezitím externě pracoval střídavě pro českou verzi magazínu Rolling Stone, Týden, Lidové noviny, MF Dnes a Českou televizi.

Kopecký Josef

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: MF Dnes

Josef Kopecký pracuje v MF Dnes od roku 2004 jako politický reportér. Dříve působil v Hospodářských novinách a již zaniklých ZN Zemských novinách. Vystudoval žurnalistiku na fakultě sociálních věd UK v Praze.

Kopecký Petr

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Petr Kopecký se narodil v roce 1966, studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a na Fakultě žurnalistiky UK v Praze. V České televizi pracuje již od roku 1989, vystřídal domácí, ekonomické i zahraniční zpravodajství, působil jako zahraniční zpravodaj na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku. Od roku 2007 pracuje v redakci aktuální publicistiky. 

Köppl Daniel

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Marketing & Media

Daniel Köppl je absolventem oboru Masová komunikace na Fakultě sociálních věd UK. Působil jako pedagog na Vyšší škole žurnalistiky. V letech 1995 až 1999 pracoval jako redaktor a později jako šéfredaktor odborného časopisu Strategie. Nyní je šéfredaktorem týdeníku Marketing & Media.

Korecký Miroslav

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: Týden

Miroslav Korecký vystudoval Filozofickou fakultu na UK v Praze, pracoval jako učitel na základní škole a víceletém gymnáziu a vykonával řadu dalších povolání. Od roku 1993 působil postupně v Českém deníku, Denním Telegrafu a Lidových novinách. Od roku 2002 pracuje v časopisu Týden a specializuje se na zpravodajství a komentáře z domácí politické scény. V současné době působí jako hlavní editor a vedoucí oddělení zpravodajství.

Koubek David

Specializace: moderátor
Zaměstnavatel: Rádio Česko

David Koubek se narodil v roce 1980. Vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Stál u zrodu on-line zpravodajského deníku Aktuálně.cz. Nyní je šéfem zahraniční redakce V ČRo1, kde působí zároveň i jako redaktor a reportér se zaměřením na Španělsko, Portugalsko a Latinskou Ameriku a editor Zápisníku zahraničních zpravodajů. Je také moderátorem Českého rozhlasu - Rádia Česko.

Koubek David

Specializace: Vedoucí zahraniční redakce
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

David Koubek se narodil v roce 1980. Vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Stál u zrodu on-line zpravodajského deníku Aktuálně.cz. Nyní je šéfem zahraniční redakce V ČRo1, kde působí zároveň i jako redaktor a reportér se zaměřením na Španělsko, Portugalsko a Latinskou Ameriku a editor Zápisníku zahraničních zpravodajů. Je také moderátorem Českého rozhlasu - Rádia Česko.

Kovanda Lukáš

Specializace: Hlavní analytik
Zaměstnavatel: Týden

Lukáš Kovanda vystudoval demografii na Přírodovědecké fakultě UK a ekonomii na Institutu ekonomických studií FSV UK. Pracoval jako analytik kapitálových trhů, bádá ve sféře filozofie a metodologie ekonomické vědy. Je autorem knihy Příběh dokonalé bouře a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o finanční krizi a "učebnice pop-ekonomie" s názvem Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé. Od roku 2007 působí v časopisu Týden, krátce v rámci vydavatelství působil jako zástupce šéfredaktora pověřený řízením redakce ekonomického týdeníku Profit. V současné době je hlavním analytikem časopisu Týden.

Kozumplík Miloš

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: Instinkt

Miloš Kozumplík se narodil v roce 1976 na Moravě, vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky. Působí jako hlavní editor časopisu Instinkt. Věnuje se skládání poezie, básně představuje především prostřednictvím autorských čtení, literárních časopisů a rozhlasu. V roce 2011 mu vyšla knižně básnická sbírka Cesty dom.

Krčmová Michaela

Specializace: Zástupkyně šéfredaktora
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

Michaela Krčmová se narodila v roce 1967. V roce 1990 absolvovala magisterské studium Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, obor žurnalistika.  Působila jako mediální analytik v mezinárodních reklamních agenturách Saatchi&Saatchi a MARK/BBDO, pracovala také v oblasti PR a mediálního poradenství a jako redaktorka ve vydavatelství Economia pro týdeník Marketing&Media. V Českém rozhlase pracuje od roku 2005, působí jako zástupkyně šéfredaktora a vedoucí redakce publicistiky a dokumentu.

Kreč Luboš

Specializace: Vedoucí domácího zpravodajství
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Luboš Kreč se narodil v roce 1980 v Kladně. Vystudoval český jazyk a literaturu, poté začínal v redakci iDnes.cz, kde působil rok a půl. Poté v roce 2005 nastoupil do redakce časopisu Týden, dále pracoval jako redaktor v Hospodářských novinách, kde se specializoval na policejní a politickou tematiku. V současné době je vedoucím domácího zpravodajství HN.

Krist Tomáš

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Tomáš Krist působí jako fotoreportér v Lidových novinách.

Kroulík Pavel

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Respekt

Pavel Kroulík působí jako editor v časopisu Respekt. V roce 2005 zakládal a poté několik let vedl kulturní rubriku na serveru Aktuálně.cz. Do redakce Respektu nastoupil v dubnu roku 2012.

Kroupa Janek

Specializace: Investigativní novinář
Zaměstnavatel: MF Dnes

Janek Kroupa je investigativní novinář narozený v roce 1974. Začínal na TV Nova v pořadu Občanské judo a Na vlastní oči, poté s Josefem Klímou uváděl publicistický pořad Soukromá dramata. Reportáže Janka Kroupy také otiskuje Mladá fronta Dnes. Proslavila ho zejména jeho investigativní práce v kauze Berdychova gangu. Je držitelem ceny Elsa a Novinářské křepelky.

Kroužková Barbora

Specializace: Moderátorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Barbora Kroužková se narodila v roce 1973. Studovala politologii na Fakultě sociálních věd UK v Praze a na univerzitách v Sydney a Paříži. Začínala v roce 1992 jako redaktorka Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu, působila jako redaktorka v TV Prima, jako moderátorka v Rádiu Frekvence 1, v České televizi jako moderátorka pořadů 21 a Dobré ráno s ČT. V roce 2003 se vrátila na tři roky na Radiožurnál. Od roku 2006 pracuje v ČT24 jako moderátorka pořadů Studio 6, Studio ČT24, Vedlejší efekty, Před polednem a Před půlnocí.

Krupař Stanislav

Specializace: Fotoreportér
Zaměstnavatel: Reflex

Stanislav Krupař se narodil v roce 1972 v Pardubicích. Vystudoval Lesnickou a dřevařskou fakultu na MZLU v Brně, fotografování se profesionálně věnuje od roku 2002. Publikuje v českých i zahraničních médiích, krátce pracoval jako fotograf v brněnské redakci Lidových novin a v týdeníku Ekonom, od února 2009 je fotoreportérem časopisu Reflex. Dlouhodobě pracuje na dvou tématech - fotograficky dokumentuje ultrapravicovou scénu a mapuje obnovu šamanismu na jižní Sibiři, především v ruské Republice Tuva. V roce 2011 získal ocenění za Fotografii roku v soutěži Czech Press Photo.

Křivánková Darina

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Instinkt

Darina Křivánková působí jako novinářka, filmová publicistka a kritička. Pracovala pro Lidové noviny a Reflex, v současné době píše pro časopis Instinkt. 

Křivka Vladimír

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Vladimír Křivka dříve pracoval pro MF Dnes, zpravodajský server Aktuálně.cz a jako redaktor časopisu Týden. V roce 2009 získal za svou reportáž nazvanou Na týden gadžou v ghettu Novinářskou cenu 2009. V současné době pracuje v Lidových novinách jako vedoucí rubriky Domov.

Kubal Michal

Specializace: Zahraniční zpravodaj
Zaměstnavatel: Česká televize

Michal Kubal se narodil v roce 1976, vystudoval Fakultu sociálních věd UK v Praze. V roce 2003 se stal šéfem zahraniční redakce České televize, během své kariéry působil v řadě zemí, např. v Bosně a Hercegovině, Kosovu, Makedonii, Jugoslávii, Albánii, Pákistánu, Afghánistánu a Iráku. Po roce 2007 nastoupil na post zahraničního redaktora ČT v USA. Je nositelem Ceny Ferdinanda Peroutky a Novinářské křepelky.

Kubálková Pavla

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Pavla Kubálková se narodila v roce 1980 a vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky. V letech 2003 až 2004 začínala jako redaktorka serveru Česká média, dále byla do roku 2005 redaktorkou Večerníku Praha a do roku 2008 redaktorkou domácího zpravodajství MF Dnes. Od roku 2008 do února 2011 pracovala na stejné pozici v Lidových novinách, od března 2011 působí jako redaktorka zpravodajství domácí redakce České televize.

Kubaš Mario

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Mario Kubaš se narodil v roce 1981, vystudoval mimo jiné činoherní herectví na DAMU, na Filozofické fakultě MU v Brně bakalářská studia estetiky, religionistiky, sdružených uměnověd, na UK v Praze magisterské studium žurnalistiky a postgraduální studium kulturní politiky. V roce 1999 začal s herectvím, hrál například ve filmech U mě dobrý, Bobule, Pusinky nebo Vlci ve městě, působil také v divadle Hromadná procházka. Od roku 2006 byl redaktorem časopisu Ad Architektura, v roce 2008 se stal redaktorem kulturního zpravodajství České televize.

Kubičko Radko

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

roce 1990 spolupracoval se čtrnáctideníkem Studentské listy a týdeníkem Reflex, v Československém rozhlase spoluzakládal studentské vysílání Gaudeamus. Od dubna 1990 do září 1990 pobýval na stáži v Rádiu Svobodná Evropa - Rádiu Svoboda (RFE/RL) v Mnichově. Poté spolupracoval s touto stanicí jako externí spolupracovník v Praze. 

Kubík Jiří

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jiří Kubík v médiích začínal v roce 1991 v Lidových novinách. O tři roky později se přesunul do redakce MF Dnes, kde začínal jako politický zpravodaj, následně jako investigativec. Od roku 2007 je ve stejném deníku zástupcem šéfredaktora. V roce 1999 získal Novinářskou křepelku a rok později cenu Ferdinanda Peroutky.

Kubita Jan

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: iHned.cz

Jan Kubita se narodil v roce 1974. V roce 1998 nastoupil do Lidových novin jako policejní a soudní reportér, později se začal zabývat politickým zpravodajstvím. V roce 2002 odešel jako politický reportér do MF Dnes, aby se odtud následující rok opět vrátil do Lidových novin, kde začal v roce 2004 vést rubriku domácího zpravodajství. Od února 2007 působil v Hospodářských novinách, nyní jako šéfeditor zpravodajského severu iHned.cz.

Kučera Petr

Specializace: Vedoucí ekonomické rubriky, editor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Petr Kučera vystudoval právnickou fakultu UK v Praze. Byl šéfredaktorem ekonomicky zaměřené České informační agentury a podnikatelského týdeníku Profit. V současné době pracuje jako vedoucí ekonomické rubriky a editor na serveru Aktuálně.cz. Vede kurz ekonomické žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Kundra Ondřej

Specializace: Vedoucí domácí rubriky, rubriky Politika a rubriky
Zaměstnavatel: Respekt

Kužník Jan

Specializace: Vedoucí redakce Technet
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Jan Kužník působil koncem 90. let jako ředitel Pražské Tiskové Kanceláře PTK, fotografoval na všech významných rockových koncertech, publikoval v několika časopisech a psal předmluvy do knih. V současnosti je šéfem Technetu.

Kvačková Radka

Specializace: Redaktorka, vedoucí přílohy Akademie
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Radka Kvačková je redaktorkou Lidových novin od roku 1990. Vede v nich přílohu Akademie. Vystudovala dokumentární film na FAMU. Od roku 1968 psala politické sloupky a reportáže pro Svobodné slovo. Později se zabývala tématy týkajících se školství a Prahy. Je nositelkou ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2011. Vydala také dvě knihy a věnuje se psaní fejetonů pro magazín OnaDnes.

Kvapilová Pavlína

Specializace: Moderátorka, ředitelka divize Nová média
Zaměstnavatel: Česká televize

Pavlína Kvapilová vystudovala italianistiku na Filozofické fakultě a ekonomii na Institutu ekonomických studií na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Dvakrát získala stipendium na studium na univerzitách v Itálii. Začínala jako politická a ekonomická reportérka a moderátorka Českého rozhlasu 1, v letech 2003 až 2005 působila jako zpravodajka Českého rozhlasu v Bruselu. Od roku 2007 pracuje v České televizi, kde se podílela na konceptu inovovaných Událostí komentářů, na cyklu Retro, moderovala Hyde park. V létě 2011 se stala ředitelkou sekce Nová média.

Kvasnička Jakub

Specializace: Vedoucí rubriky Sport
Zaměstnavatel: Týden

Jakub Kvasnička působil tři roky v Hospodářských novinách, v červnu 2008 nastoupil do časopisu Týden, od konce roku 2009 vede sportovní rubriku.

Kyša Leoš

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Instinkt

Leoš Kyša působí jako reportér v časopisu Instinkt. Dříve pracoval v deníku Právo a v magazínu Víkend Hospodářských novin. Vyšlo mu několik sci-fi titulů a v roce 2012 kniha Proč jsou muži trapní a k ženám je třeba přistupovat jako k lidojedům.

Lain Radek

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Aha!

Radek Lain pracoval již v průběhu studií od poloviny 90. let jako elév v deníku Blesk, tamtéž pak působil od roku 1997 jako kmenový redaktor sportu. Od roku 2005 pracoval v deníku Aha!, kde se o tři roky později stal zástupcem šéfredaktora. Od března 2012 je pověřen vedením redakce.

Lamper Ivan

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Respekt

Ivan Lamper se narodil v roce 1957, je zakladatelem a prvním šéfredaktorem týdeníku Respekt (1990 - 1994), kde dosud pracuje jako editor. V 80. letech disident, signatář Charty 77 a spoluzakladatel samizdatových časopisů Revolver Revue a Sport. V roce 1991 mu americký časopis World Press Review udělil cenu Editor of The Year. Je autorem rubriky Minulý týden vycházející od roku 1992 na poslední straně Respektu. 

Landa Lukáš

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Lukáš Landa vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky a Univerzitu J. A. Komenského v Praze. V letech 2002 až 2004 začínal jako redaktor a moderátor Českého rozhlasu 6, další dva roky působil jako reportér pořadu Reportéři ČT. Dále externě spolupracoval s Českým rozhlasem 1 Radiožurnálem a moderoval pořad Před půlnocí na ČT24. V roce 2007 působil jako novinář na volné noze, kdy spolupracoval s Reflexem, Lidovými novinami, Českým rozhlasem, Českou televizí, TV Nova nebo Deníkem. Od roku 2008 opět pracuje jako reportér pořadu Reportéři ČT.

Landergott Josef

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Josef Landergott se narodil v roce 1951. Studoval historii, klasickou filologii a klínopis na Filozofické fakultě UK v Praze. Vytvořil a doplňuje webovou adresu www.kleio.cz, internetovou historickou příručku o starověku. V médiích působí od roku 1992, začínal v Metropolitanu a Českém deníku, dále pracoval pro Českou televizi (pořad Nadoraz). Pro časopis Týden píše od roku 1999.

Lauder Silvie

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Respekt

Silvie Lauder je od roku 2004 členkou redakce týdeníku Respekt, působí v domácím oddělení. Píše především o domácí politice, o české zahraniční politice či o evropských otázkách. Dříve pracovala tři roky jako zpravodajka Lidových novin.

Lavička Václav

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Václav Lavička začínal v roce 1979 v ekonomické redakci ČTK. Začal se specializovat na zpravodajství ze světové ekonomiky, pokračoval v Hospodářských novinách a v MF Dnes. V současné době pracuje jako redaktor zahraničně ekonomického oddělení Hospodářských novin.

Lehovcová Suchá Veronika

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Veronika Lehovcová Suchá vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze, obory žurnalistika a navazující mediální studia. Praktické zkušenosti si pak osvojovala například při práci v oddělení domácího zpravodajství deníku Mf Dnes nebo ve zpravodajství televize Prima. V online deníku Aktuálně.cz pracuje od září 2006. Nejprve působila jako redaktorka pro oblast justice, poté se stala editorkou titulní strany.

Léko István

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Českápozice.cz

István Léko vystudoval matematiku a moderní filologii na Karlově Univerzitě v Praze. Je zakladatelem a šéfredaktorem České pozice. Pracoval pro Respekt, Lidové noviny a Týden. Dvanáct let řídil týdeník Euro. Jako autor se věnuje zejména politice a byznysu.  

Leschtina Jiří

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Jiří Leschtina působí jako komentátor v Hospodářských novinách, předtím byl dlouholetým komentátorem v MF Dnes.

Lindner Tomáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Tomáš Lindner se narodil v roce 1981 v Krušných Horách. Vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Od ledna 2008 je členem redakce týdeníku Respekt, působí v zahraniční rubrice. Věnuje se dění především v Německu, subsaharské Africe a vztahu bohatých a chudých zemí. Je autorem knihy reportáží z jihu Afriky Čekání na období dešťů (Zambijská mozaika).

Linka Jakub

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jakub Linka se narodil v roce 1975, absolvoval bakalářské studium na Fakultě sociálních věd UK v Praze, obor žurnalistika. Od roku 2001 točí Černé ovce pro magazín Černá-bílá.

Lipold Jan

Specializace: Šéfkomentátor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Jan Lipold působí jako novinář od roku 1991. Pracoval v redakcích ČTK (1991 až 1993), MF Dnes (1993 až 2001) , Týdne (2001 až 2002), Hospodářských novin (2002 až 2006), Instinktu (2006 až 2008), Týdne (2008 až 2009). V lednu 2010 nastoupil do redakce Aktuálně.cz, působí na pozici šéfkomentátora.

Lustigová Martina

Specializace: Politická analytička
Zaměstnavatel: Česká televize

Martina Lustigová se narodila v roce 1978. Vystudovala politologii (doktorské studium) na Filozofické fakultě UK v Praze. V letech 2004 až 2008 pracovala jako redaktorka v Českém rozhlasu, od stejného roku do roku 2010 působila jako přednášející v Ústavu politologie FF UK. Od roku 2008 dosud pracuje pro Českou televizi jako politická analytička. Roku 2008 byla nominována na cenu Magnesia Litera za knihu Karel Kramář (První československý premiér), o rok později získala za tuto knihu Cenu Josefa Pekaře.

Lutonský František

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: Česká televize

František Lutonský se narodil v roce 1979. V roce 1997 začínal v Denním Telegrafu, poté pracoval jako redaktor v Českém rozhlasu a dalších rádiích, od roku 2001 do 2007 působil jako moderátor v Českém rozhlasu 1 Radiožurnálu. Od roku 2005 pracuje v České televizi, moderoval Studio 6 a Interview ČT24. V květnu 2012 přešel na pozici šéfeditora ČT24. 

Macek Dan

Specializace: Vedoucí rubriky Svět
Zaměstnavatel: Týden

Dan Macek cestoval od poloviny devadesátých let s batohem po východní a jihovýchodní Evropě, Kavkaze, Sibiři, Střední Asii, Turecku, Sýrii, Íránu, Pákistánu, východním Turkestánu a Mongolsku. Po studiu na pražské Fakultě sociálních věd UK a budapešťské Středoevropské univerzitě (CEU) vystřídal několik zaměstnání v soukromém, neziskovém i veřejném sektoru. Příležitostně publikoval články v tisku. V Týdnu pracuje od října 2010.

Mádl Luděk

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Luděk Mádl působil jako zástupce šéfredaktora deníku Sport, poslední roky pracoval v Hospodářských novinách. Na podzim 2011 nastoupil do sportovní redakce Aktuálně.cz. Je nositelem novinářské Křepelky za rozkrývání korupce v českém fotbale (jeho práci dnes pro sportovní fanoušky symbolizuje zlidovělý slogan "Ivánku, kamaráde" z odposlechů fotbalových bossů).

Macháček Jan

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Respekt

Jan Macháček se narodil roku 1965. Svá studia na VŠE nedokončil. Je signatářem Charty 77 a bývalým členem skupiny Plastic People of the Universe. Od roku 1990 se na deset let stal redaktorem týdeníku Respekt, ve kterém se věnoval ekonomické a transformační tématice. Později psal do Prague Business Journal a MF Dnes a Hospodářské noviny. V roce 2008 se opět stal komentátorem Respektu. Zároveň spolupracuje i s Českým rozhlasem, Czech Business Weekly a serverem Transitions online. Je nositelem ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2009.

Macháček David

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

David Macháček se narodil v roce 1970, vystudoval Strojní fakultu na ČVUT v Praze. Od roku 2000 pracoval tři roky jako redaktor v MF Dnes, poté přešel do domácího oddělení Hospodářských novin na pozici redaktora a editora. V letech 2005 až 2006 působil jako redaktor, editor a vedoucí názorů a komentářů v internetovém deníku Aktuálně.cz. Od srpna 2006 natáčí reportáže pro pořad České televize Reportéři ČT. Za svou práci získal řadu ocenění.

Machalická Jana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Jana Machalická působí jako komentátorka v Lidových novinách.

Machová Martina

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Martina Machová vystudovala českou filologii na filozofické fakultě v Olomouci a ve stejném městě i výtvarnou výchovu na fakultě pedagogické. Pro Aktuálně.cz začala pracovat v dubnu 2008 jako regionální zpravodaj ze severu Čech. V červnu 2009 nastoupila do pražské redakce a zaměřila se na politické zpravodajství.

Málek Daniel

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Týden

Daniel Málek se narodil v roce 1971, po maturitě krátce navštěvoval VŠE v Praze a právnickou fakultu v Plzni. V médiích pracuje od srpna 1997, kdy nastoupil do Lidových novin. Poté pracoval v dnes již zaniklém týdeníku Nedělní svět. Od roku 2007 působí v časopisu Týden jako zástupce šéfredaktora. Po odchodu šéfredaktora Dalibora Balšínka v roce 2009 časopis dočasně řídil.

Mandys Pavel

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: iLiteratura

Pavel Mandys se narodil v roce 1972, vystudoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Od roku 1991 publikoval v různých periodikách - Mladý svět, MF Dnes, Český deník, Lidové noviny. V letech 1995 až 2010 byl redaktorem časopisu Týden, v posledním půlroce vedoucím kulturní rubriky. Od roku 2010 působí  jako redaktor internetového literárního časopisu iLiteratura. V roce 2001 spoluzaložil občanské sdružení Litera, které od roku 2002 každoročně vyhlašuje výroční knižní ceny Magnesia Litera. V roce 2003 získal cenu Novinářská křepelka.

Mareš Miroslav

Specializace: Redaktor a publicista
Zaměstnavatel: MF Dnes Jihlava

Miroslav Mareš je novinář a publicista z MF Dnes Jihlava a badatel. V roce 2011 získal cenu Karla Havlíčka Borovského za odvahu, se kterou se podílel na zpracování citlivého tématu v kauze Budínka u Dobronína a za skvělý novinářský přístup.

Marjanovič Teodor

Specializace: Vedoucí zahraniční rubriky
Zaměstnavatel: MF Dnes

Martanová Štěpánka

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Štěpánka Martanová vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Působila v Českém rozhlasu jako redaktorka zpravodajství a moderátorka publicistických pořadů v ČRo Regina, jako redaktorka zpravodajství TV Prima a moderátorka pořadu Minuty regionu, na TV Z1 jako redaktorka zpravodajství a v ČRo Regina jako moderátorka pořadu Týden v Praze. Od června 2009 pracuje jako redaktorka domácího zpravodajství v České televizi.

Martínek Dalibor

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Dalibor Martínek v současné době působí jako vedoucí rubriky Byznys v Lidových novinách. Během své novinářské kariéry pracoval například jako hlavní ekonomický editor Hospodářských novin, vedoucí vydání v České televizi nebo hlavní editor deníku E15.

Mařík David

Specializace: Vedoucí vydání
Zaměstnavatel: E15

David Mařík působí jako vedoucí vydání ekonomického deníku E15. V redakci pracuje od jeho založení v roce 2007.

Máslová Andrea

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Česká televize

Andrea Máslová se narodila v roce 1968, vystudovala humanitní studia a masovou komunikaci na UK v Praze. Začínala jako redaktorka Českého rozhlasu Regina Praha, poté nastoupila jako redaktorka zahraničního zpravodajství do TV Nova a působila také jako redaktorka rozhlasové stanice BBC v Praze a v Londýně. V současné době pracuje v České televizi jako reportérka.

Matyáš Josef

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Josef Matyáš vystudoval Fakultu sociálních věd a publicistiky UK. Působil jako redaktor v Lidové demokracii, editor v České televizi a v příloze Víkend MF Dnes. Od roku 1996 pracuje v Lidových novinách, kde od roku 2004 vede vědeckou přílohu.

Menschik Tomáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Tomáš Menschik začínal jako elév v regionální redakci MF Dnes, poté pracoval v Lidových novinách. Od roku 2004 píše pro časopis Týden, specializuje se na politiku.

Menzelová Kateřina

Specializace: Zástupkyně šéfredaktora
Zaměstnavatel: Českápozice.cz

Kateřina Menzelová vystudovala VŠE a strávila rok na Pekingské univerzitě a šest měsíců na Nanhua University na Tchaj-wanu. Obě tyto stáže absolvovala v čínštině. Deset let působila jako novinářka v Euru, ve kterém se zabývala realitním trhem. Mezi její specializace patří také Čína a oblast luxusu.

Měřička Aleš

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Aleš Měřička působí v Hospodářských novinách jako vedoucí přílohy o Praze.

Miřejovský David

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

David Miřejovský vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze a obor Marketingové a sociální komunikace na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V zahraniční redakci České televize působí od roku 2002, pracuje také jako editor pořadu Horizont.

Miškovský Pavel

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Aha!

Pavel Miškovský působí jako zástupce šéfredaktora deníku Aha!.

Moláček Jan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jan Moláček se narodil v roce 1972, vystudoval obor angličtina-čeština na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V médiích začínal jako redaktor TV Nova v Českých Budějovicích, od roku 1998 působí v zahraniční redakci České televize, a to mimo jiné jako editor a moderátor zpravodajských pořadů, např. Události ve světě a Objektiv, reportér pro oblast Blízkého výchovu a stálý zpravodaj v Berlíně, Moskvě a Vídni.

Moravec Václav

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Václav Moravec, narozen roku 1974, absolvoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V médiích působí od roku 1992. Pracoval pro rádia Profil, Český rozhlas, Evropa 2 a Frekvence 1. Od roku 2001 pět let působil jako redaktor a moderátor českého vysílání BBC. V roce 2004 začal uvádět svůj diskusní pořad Otázky Václava Moravce. Je také moderátorem Impulsů Václava Moravce na Rádiu Impuls. Je držitelem Novinářské křepelky a čtyř cen TýTý.

Moravec Martin

Specializace: Vedoucí Magazínu TV
Zaměstnavatel: MF Dnes

Motejlek Miroslav

Specializace: Publicista
Zaměstnavatel: Motejlek.com

Miroslav Motejlek se narodil v roce 1969, vystudoval ekonomii na UK v Praze. Svou publicistickou dráhu začal v Lidových novinách, kde působil tři roky jako ekonomický reportér. Od roku 2000 zastával osm let pozici vedoucího ekonomické rubriky časopisu Týden, poté se stal vedoucím týmu reportérů v Českém rozhlase. V dubnu 2010 se začal naplno věnovat svému internetovému projektu zpravodajských stránek motejlek.com.

Motýl Ivan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Ivan Motýl se narodil v roce 1967 a absolvoval Ostravskou univerzitu. Sám sebe definuje jako přelétavého redaktora: působil v MF Dnes, Lidových novinách, Českém rozhlasu a mnoha regionálních tiskovinách severovýchodní Moravy a Slezska. Na přelomu století postupně zakotvoval v Týdnu, nakonec se usadil v domácí rubrice. V současné době je též dobrovolným dopisovatelem různých literárních časopisů - Weles, Obrácená strana měsíce, Protimluv a Rozrazil.

Mrzena Petr

Specializace: Šéfredaktor zpravodajství
Zaměstnavatel: Česká televize

Petr Mrzena je šéfredaktorem zpravodajství ČT. Narodil se v roce 1975 a je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Svou kariréru započal jako reportér na TV Prima, později se stal redaktorem a moderátorem zpravodajství ČT. Následně čtyři roky zastával pozici šéfredaktora zpravodajství TV Nova. Než nastoupil na svou aktuální pozici, tak byl zpravodajem televize Z1 v Bruselu.  

Müller Jan

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Strategie

Jan Müller působí v měsíčníku Strategie jako editor, předtím ve stejném titulu pracoval na pozici šéfredaktora. Ve Strategii pracoval již v době po jejím vzniku v roce 1994. Poté působil 12 let v deníku Lidové noviny, kde měl na starosti nejdříve rubriku Média a komunikace, poté i další přílohy a mimo jiné supplement Esprit. Do Strategie se vrátil v roce 2010.

Musil Michal

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: MF Dnes

V novinách začal pracovat již v průběhu studia historie: jeho první redakcí byl v roce 1992 Český deník. V letech 1997 až 2003 působil na různých pozicích v Lidových novinách, pak přestoupil do časopisu Týden, kde působil jako zástupce šéfredaktora do roku 2006. V redakci MF Dnes pracuje také jako zástupce šéfredaktora, na starosti má mimo jiné propojování deníku a on-line zpravodajství.

Mužík Vladimír

Specializace: Ředitel zpravodajství a publicistiky
Zaměstnavatel: TV Nova

Vladimír Mužík působí od února 2012 jako ředitel zpravodajství a publicistiky na TV Nova. Do té doby zde pracoval jako ředitel PR a komunikace. Před svým angažmá na Nově pracoval deset let v deníku Blesk, z toho téměř pět let jej vedl. Dříve byl čtyři a půl roku šéfredaktorem deníku Nový čas na Slovensku.

Nachtigall František

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Týden a Instinkt

František Nachtigall vystudoval multimediální a marketingovou komunikaci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Začínal v Dobrém večerníku, od roku 1996 do září 2005 pracoval v deníku Blesk, nejdřív jako redaktor, později se stal zástupcem šéfredaktora. Od října 2006 přešel na pozici šéfredaktora deníku Aha!. Od roku 2009 působí jako šéfredaktor časopisů Týden a Instinkt.

Navara Luděk

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: MF Dnes

Luděk Navara je spisovatel literatury faktu, publicista, scénárista a historik. Vystudoval Stavební fakultu VUT v Brně a později dálkově historii na FF Masarykovy univerzity. Od roku 1995 je redaktorem MF Dnes, jako scénárista spolupracuje s Českou televizí. Jeho hlavní specializací v oblasti historie a publicistiky jsou zločiny komunismu a nacismu a vyhnání sudetských Němců. V roce 2008 získal novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského.

Nejezchlebová Lenka

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Týden

Lenka Nejezchlebová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na UK v Praze. Působila v magazínu Pátek Lidových novin, v domácím zpravodajství iDnes.cz, jako reportérka MF Dnes a v magazínech DNES a ONA Dnes. V současné době pracuje jako redaktorka publicistiky v časopisu Týden.

Nekvasilová Lucie

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Týden

Lucie Nekvasilová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Ještě při studiu začala sbírat zkušenosti na zpravodajském serveru Lidovky.cz, ze kterého později přešla do domácího oddělení Lidových novin. Od března 2011 píše o politice pro časopis Týden.

Němec Ondřej

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Ondřej Němec se narodil v roce 1960 v Praze. Zabývá se dokumentární fotografií, pracuje pro Lidové noviny.

Němec Pavel

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Týden.cz

Pavel Němec se narodil v roce 1974 v Městci Králové. Začínal v regionálním týdeníku v Polabí, později pomáhal při rozjezdu regionálního Nymburského deníku, kde pracoval jako šéfredaktor. Dále působil v celostátních týdenících Nedělní svět, Týden a v regionálním týdeníku Mladá Fronta Sedmička. Editorem on-line deníku Týden.cz je od února 2011.

Němec Jan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Jan Němec pracoval v letech 1993 až 2007 v České televizi, mj. na pozici politického reportéra a posléze jako moderátor pořadů 21 a Události, komentáře nebo Volebních studií ČT. V roce 2008 se podílel na rozjezdu zpravodajské televize Z1. Do redakce Aktuálně.cz nastoupil v únoru 2010.

Němeček Tomáš

Specializace: Vedoucí přílohy Orientace
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Tomáš Němeček se narodil v roce 1973. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Jako student byl redaktorem v Mladém světě. Od roku 1995 pracoval pro Respekt a v lednu 2003 se stal jeho šéfredaktorem. O dva roky později vedl rubriku komentářů v Hospodářských novinách. Od srpna 2009 je vedoucím přílohy Orientace v Lidových novinách. Získal cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2004, za ekonomický článek z roku 1999 obdržel cenu Citibank Excellence in Journalism Award a je také držitelem ceny Novinářské ceny 2011 v kategorii psané žurnalistiky za nejlepší rozhovor, který vedl s Václavem Havlem, udělované nadací Open Society Fund.

Nenadál Adam

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Sport

Adam Nenadál dříve vedl sportovní oddělení v Lidových novinách, kde později působil také jako šéfeditor. V současné době pracuje jako zástupce šéfredaktora v deníku Sport.

Nettl Jakub

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jakub Nettl vystudoval moderní historii a evropskou integraci na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Čtyři a půl roku studoval ve Francii a Itálii. Pracoval v TV Nova, od roku 2008 působí v České televizi.

Neumann Ondřej

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Ekonom

Ondřej Neumann začínal svou novinářskou kariéru v ČTK. Působil na vedoucích postech v novinách Nedělní svět, časopisu Týden a v Lidových novinách, dále jako vedoucí domácí redakce a zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize. V roce 2009 se stal čtvrtým zástupcem šéfredaktora Hospodářských novin. Od srpna 2001 je šéfredaktorem Ekonomu.

Nezbeda Ondřej

Specializace: Vedoucí rubrik Rozhovor a Literární recenze
Zaměstnavatel: Respekt

Ondřej Nezbeda vystudoval biologii a tělesnou výchovu na UK v Praze, původně se věnoval profesi učitele. Dva roky pracoval jako meteorologický pozorovatel na observatoři na Milešovce v Českém středohoří. Věnuje se hlavně přírodním vědám a literatuře. Členem redakce týdeníku Respekt je od srpna 2007, spravuje rubriky Rozhovor a Literární recenze.

Nohl Radek

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Radek Nohl působí v médiích od roku 2006. Začínal jako krajský reportér v Deníku, poté pracoval do roku 2008 v redakci Ústeckého deníku. Byl u začátku i konce projektu Naše adresa. V Aktuálně.cz pracuje od začátku roku 2011, kdy nastoupil do reportérského oddělení. Předtím s redakcí spolupracoval externě, připravoval zpravodajství z Ústeckého kraje.

Nosil Tomáš

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Týden, Instinkt

Tomáš Nosil se narodil v roce 1974. Začínal fotografováním pro Mladý svět. Pracoval v Jedličkově ústavu, kde fotografoval lidi s handicapem. Za fotografii "Lucie v tělocvičně" získal v roce 1998 cenu Czech Press Photo Kodak, udělovanou fotografii vyjadřující co nejpůsobivějším způsobem myšlenku humanity v mezilidských vztazích, další ocenění v této soutěži obdržel ještě třikrát. Své několikaleté fotografování aktů těhotných žen prezentoval výstavou Dotyky motýlích křídel. Spolupracoval s časopisem Reflex, v roce 2002 se stal fotografem časopisů Týden a Instinkt.

Nováček Petr

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Petr Nováček se narodil 15. července 1946 ve Velkém Šenově, vystudoval historii na Filozofické fakultě UK v Praze. Počátkem 90. let pracoval v deníku MF Dnes. Rozhovory s hosty vedl ve dvojici s kolegou Jiřím Leschtinou. Nyní působí jako vnitropolitický komentátor rozhlasové stanice Český rozhlas 1 Radiožurnál. Komentáře pravidelně publikuje také v Týdeníku Rozhlas. Roku 2000 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.

Novák Martin

Specializace: Šéfreportér
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Martin Novák pracoval jako redaktor v Lidových novinách (1992 až 1995), České televizi (1995 až 2001) a Hospodářských novinách (2002 až 2006). V Aktuálně.cz je od února 2006 a působí jako šéfreportér zahraniční rubriky. Je auterm knih Džihád proti Kremlu: Sovětská válka v Afghánistánu a zrod Al-Káidy a Ropa a krev: Americko-írácké války. Držitel Ceny Miroslava Ivanova za nejlepší knihu literatury faktu pro rok 2008.

Novák Karel

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: Česká televize

Karel Novák se narodil v roce 1970, vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze. S Redakcí zpravodajství České televize začal spolupracovat již za studií v roce 1994. V letech 2003 až 2010 působil jako šéfredaktor Redakce zpravodajství TS Ostrava. Od srpna 2010 pracoval jako šéfredaktor zpravodajství a od listopadu 2011 jako šéfeditor zpravodajství.

Obzinová Jitka

Specializace: Šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky
Zaměstnavatel: FTV Prima

Jitka Obzinová začala po roce 1989 pracovat v Československém rozhlase a později v České televizi, kde působila jako válečná zpravodajka a moderovala zpravodajský pořad 21. Od roku 1996 pracovala v televizi Nova jako moderátorka Televizních novin. Později vedla diskusní pořad Sedmička, Zálety a Gilotina. V roce 2003 se stala ředitelkou výroby a techniky slovenské televize JOJ. V roce 2007 nastoupila do Českého rozhlasu, kde vedla domácí redakci Radiožurnálu. Od roku 2009 působí jako šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky na FTV Prima.

Orálek Petr

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Petr Orálek začínal svou novinářskou kariéru v agentuře ČTK. Od roku 1993 pracoval na různých pozicích v MF Dnes, od roku 2003 jako zástupce šéfredaktora. V srpnu 2011 přešel na post zástupce šéfredaktora do Hospodářských novin.

Orálek Pavel

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: iHned.cz

Pavel Orálek působí jako šéfeditor zpravodajského serveru iHned.cz.

Ostrý Jaromír

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Český rozhlas 2

Jaromír Ostrý je současným šéfredaktorem Dvojky Českého Rozhlasu. Vystudoval Státní konzervatoř v Brně, obor dramtický, a Filozofickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Roku 1983 nastoupil do Československého rozhlasu Brno, kde vystřídal několik pozic. Byl asistentem režie, režisérem ozvučení slovesných pořadů, režisérem slovesných pořadů a moderátorem. V roce 1998 se stal šéfredaktorem Českého rozhlasu Brno, v období 2005-2006 působil jako programový ředitel Českého rozhlasu, následující tři roky vedl Centrum regionalního rozvoje ČRo a od roku 2010 zastává svou aktuální funkci. Získal cenu Literárního fondu, Cenu programového ředitele Čro a ocenění Brno TOP 100 v kategorii Média.

Pacner Karel

Specializace: Publicista
Zaměstnavatel: MF Dnes

Karel Pacner je publicista, žurnalista a spisovatel. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a začínal v redakci deníku Mladá fronta jako redaktor pro popularizaci vědy. Kromě rozvíjející se žurnalistické kariéry začal psát knihy o kosmonautice a vesmíru, po roce 1989 i o nejnovějších dějinách a špionáži. V listopadu 1989 byl jedním ze tří zástupců šéfredaktora MF, kteří řídili chod redakce, než byl zvolen nový šéfredaktor. Pracoval i v MF Dnes, na kterou se na podzim 1990 přetransformovala MF. Na jaře 2001 odešel do penze. I nadále spolupracuje s MF Dnes a některými časopisy, rozhlasem a televizí. Je členem Klubu autorů literatury faktu a Obce spisovatelů. Za svou práci získal Cenu Trilobit 2002, Cenu za popularizaci vědy AV ČR a Cenu Rady vlády pro vědecký a technologický rozvoj ČR.

Palata Luboš

Specializace: Zástupce vedoucího zahraničního oddělení
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Luboš Palata je zástupcem vedoucího zahraničního oddelění Lidových novin. Zaměřuje se na politické dění středoevropských zemí. Narodil se v roce 1967 a vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze. V médiích se pohybuje od roku 1990. Pracoval v redkacích BBC, RFE/RL, MF Dnes či České televize. Byl středoevropským zpravodajem Hospodářských novin a zástupcem šéfredaktora slovenského deníku Pravda. Přispívá do slovenských, polských i německých peridodik a do týdeníku Respekt. Zároveň připravuje sobotní středoevropský fejeton pro ČRo 6, kde také střídavě moderuje pořad Hovory o Evropě. Získal cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2002, basníckou cenu Marušky Kudeříkové, rakouskou Středoevropskou cenu, cenu Jana Babeše a českou nominaci na Cenu Evropského parlamentu.

Pancíř Tomáš

Specializace: šéf centra zpravodajství
Zaměstnavatel: Český rozhlas

Tomáš Pancíř vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Již za studií pracoval jako reportér rádia City. V soukromých rádiích působil dalších 15 let. Nejdelší dobu strávil v Rádiu Blaník, kde měl na starosti zpravodajství, program, propagaci a celý jeho chod. Následně přešel do zpravodajské televize Z1, ve které byl reportérem, editorem a vedoucím vydání. Roku 2009 přestoupil do Českého rozhlasu. Začínal jako vedoucí domací redakce a moderátor, od roku 2012 vede Centrum zpravodajství Českého rozhlasu.

Pancíř Tomáš

Specializace: Ředitel Centra zpravodajství
Zaměstnavatel: Český rozhlas

Tomáš Pancíř vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Již za studií pracoval jako reportér rádia City. V soukromých rádiích působil dalších 15 let. Nejdelší dobu strávil v Rádiu Blaník, kde měl na starosti zpravodajství, program, propagaci a celý jeho chod. Následně přešel do zpravodajské televize Z1, ve které byl reportérem, editorem a vedoucím vydání. Roku 2009 přestoupil do Českého rozhlasu. Začínal jako vedoucí domací redakce a moderátor, od roku 2012 vede Centrum zpravodajství Českého rozhlasu.

Pánek Jiří

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Jiří Pánek pracoval pro Televizní noviny TV Nova, v současné době pracuje jako reportér pro Českou televizi.

Páral Pavel

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Euro

Pavel Páral vystudoval žurnalistiku na UK v Praze a jako novinář začínal v Rudém právu, kde se po roce 1989 vypracoval na vedoucího ekonomické rubriky. Dále působil jako zástupce šéfredaktora v deníku Slovo a v Zemských novinách. V roce 1998 spoluzakládal týdeník Euro, kde pracoval jako zástupce šéfredaktora do roku 2007, rok pak působil jako šéf komentátorů v MF Dnes a zastával také pozici šéfredaktora týdeníku Profit. V současné době pracuje jako šéfredaktor týdeník Euro.

Pařízková Lucie

Specializace: Fotografka
Zaměstnavatel: Týden, Instinkt

Lucie Pařízková vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Pro časopisy Týden a Instinkt fotí od roku 2004.

Pavlík Bronislav

Specializace: Zástupce ředitele pro investigativní projekty
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Bronislav Pavlík zastupuje ředitele Aktuálně.cz pro investigativní projekty. V médiích začínal jako krajský zpravodaj Mladé fronty. Později v MF Dnes pracoval patnáct let jako reportér a editor domácího zpravodajství. Na stejné pozici pak pracoval v Hospodářských novinách. V Aktuálně.cz působí od roku 2006. V rámci Centrum Holdings se také zabývá prací na deníku Insider pro čtečky a tablety.

Pazderka Josef

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Je editorem a spoluautorem knihy Invaze 1968. Ruský pohled (Torst 2011).

Pecák Radek

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Radek Pecák se novinařině věnuje od podzimu 1989. Pracoval v Plzni jako západočeský zpravodaj například ČTK a Zemědělských novin. V roce 1995  zakládal v MF Dnes regionální přílohy pro Prahu a střední Čechy. V tomto deníku pracoval 7 let a poté 5 let v denících vydavatelství Ringier. Věnoval se editování a také vedení přílohy automoto. Do redakce Aktuálně.cz nastoupil v lednu 2010.

Pečinka Bohumil

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Reflex

Bohumil Pečinka se narodil v roce 1967 v Boskovicích. Působí jako politický komentátor týdeníku Reflex, publicista a spisovatel. Je laureátem novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky z roku 1999. Vystudoval Fakultu sociálních věd UK a kromě Reflexu pracoval také v Lidových novinách.

Pecháčková Marcela

Specializace: Vedoucí magazínu Pátek
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Marcela Pecháčková pracovala 10 let jako zástupkyně šéfredaktora časopisu Instinkt, v červenci 2012 přešla do Lidových novin, kde šéfuje magazínu Pátek LN. Specializovala se na rozhovory, její rozhovor s manželkou prezidenta s názvem Livia Klausová, Smutkem neobtěžuju vyšel knižně.

Pěkný Tomáš

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Respekt

Tomáš Pěkný je členem redakce Respektu od roku 1990. Nejdříve pracoval jako redaktor, nyní jako editor. Od roku 1991 je rovněž redaktorem v nakladatelství Sefer. Publikoval literaturu pro děti a studie o židovských spisovatelích a o dějinách Židů na našem území.

Peňás Jiří

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Jiří Peňás se narodil v roce 1966. Psal do MF Dnes, Lidových novin, pracoval jako vedoucí kulturní rubriky časopisu Týden. Roku 1998 získal Novinářskou křepelku, ocenění K. H. Borovského určené mladým novinářům. V současné době působí jako redaktor a komentátor Lidových novin.

Pergler Tomáš

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Euro

Tomáš Pergler vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze, obor historie a politologie. Působil v ČTK jako zpravodaj ve Vídni a v Bratislavě, ve slovenské redakci zastával i místo vedoucího redaktora. V současné době pracuje jako editor v týdeníku Euro.

Ferdinand Peroutka

Pozice: Novinář
Médium: Internetový portál ČT24

٭ 3.3.1941 Praha, syn Jiřiny roz. Jandusové a Karla Peroutky, bratra novináře Ferdinanda Peroutky (tehdy v koncentračním táboře Buchenwald). Po smrti obou rodičů od 14 let vychováván sestrou Ferdinanda Peroutky Ludmilou a jejím manželem Františkem Kašparem. Kvůli příbuzenství s Ferdinandem Peroutkou zákaz studia, vyučen strojním zámečníkem v ČKD Dukla. V r. 1961 maturoval na 4-leté strojní průmyslovce. Až do r. 1990 pracoval v dělnických a technických profesích.  Od r. 1990 pracoval jako novinář v redakcích: Lidová demokracie, Telegraf, Český deník, Týdeník Hlas, Denní Telegraf, ČTA-ČTI, Zemské noviny, Mezinárodní report. Příspěvky: Studentské listy, Lidové noviny apod. V letech 1991 - 1995  magisterské studium na Fakultě sociálních věd UK, 1995 promován v oboru žurnalistiky a masové komunikace. V letech 1999 - 2006 spolupracoval jako politický poradce s poslancem Jiřím Karasem.  Od r. 2007 pravidelné čtvrteční komentáře na serveru ČT 24. Člen syndikátu novinářů ČR.

Pešek Petr

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Petr Pešek působí v Lidových novinách jako vedoucí rubriky Svět.

Petráček Zbyněk

Specializace: zahraniční politika
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Zbyněk Petráček je zakládajícím členem časopisu Respekt. Byl jeho redaktorem v období 1990 - 2007. V současné době píše pro Lidové noviny. Specializuje se na zahraniční politiku, hlavně na Izrael a izraelsko-palestinské vztahy. Pro rok 1999 je držitelem ceny Ferdinanda Peroutky.

Petráček Zbyněk

Specializace: Redaktor zahraniční rubriky
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Zbyněk Petráček je zakládajícím členem časopisu Respekt. Byl jeho redaktorem v období 1990 - 2007. V současné době píše pro Lidové noviny. Specializuje se na zahraniční politiku, hlavně na Izrael a izraelsko-palestinské vztahy. Pro rok 1999 je držitelem ceny Ferdinanda Peroutky.

Petrášová Lenka

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: MF Dnes

Lenka Petrášová pracuje jako reportérka MF Dnes. Začínala v regionální kabelové televizi v Přerově, pak pomáhala založit noviny Hanácký informační týdeník. Po krátkém působení v Lidových novinách nastoupila v roce 1998 do olomoucké redakce MF Dnes. Od roku 2003 působí v celostátní redakci. Věnuje se především zdravotnictví a problematice rovných příležitostí žen a mužů. V roce 2004 získala za své texty o diskriminaci cenu Journalist Award, kterou uděluje Evropská komise.

Písařovicová Daniela

Specializace: Redaktorka, moderátorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Daniela Písařovicová se narodila v roce 1978, vystudovala Vysokou školu ekonomickou. Od září 2006 pracuje v České televizi, kde reportuje ekonomické zprávy v pořadu Ekonomika ČT24 a moderuje ranní zpravodajské Studio 6. Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii Objev roku.

Piskáček Vladimír

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Vladimír Piskáček působí jako zástupce šéfredaktora v Lidových novinách, kde se zároveň specializuje na ekonomickou oblast. Do Lidových novin nastoupil v červnu roku 2010, kam přešel z pozice zástupce šéfredaktora deníku E15.

Pistorius Roman

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: TV Nova

Roman Pistorius se narodil v roce 1965, vystudoval Fakultu sociálních věd UK v Praze. V roce 2002 nastoupil do České televize, do té doby pracoval v jiných televizích a studiích, např. v TV Nova jako redaktor a moderátor. V ČT působil jako vedoucí vydání a později jako moderátor Událostí. Z České televize odešel dubnu 2012, od června pracuje na pozici editor zpravodajství na TV Nova.

Pistulková Petra

Specializace: Redaktork
Zaměstnavatel: Týden

rvní novinářské zkušenosti v Hospodářských novinách. Po dokončení studií na VŠE v Praze a Fakultě sociálních věd a Filozofické fakultě UK v Praze začala pracovat v časopisu Týden. V rubrice Moderní život, média a bydlení píše o módě, designu, jídle a zahraničních celebritách.

Platzová Magdalena

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Respekt

Magdalena Platzová se narodila v roce 1972, studovala na univerzitách v USA, ve Velké Británii a v Praze. Působila jako herečka, novinářka a překladatelka. V letech 2001 až 2004 pracovala jako literární redaktorka týdeníku Literární noviny. Časopisecky publikovala poezii a prózu v revue Souvislosti, v Salonu Práva, v revue Apokalipsa (Slovinsko). Je autorkou tří divadelních her. Vydala povídky Sůl, ovce a kamení, novelu Návrat přítelkyně, prózu Aaronův skok, povídky Recyklovaný muž a knihu pro děti Toník a jeskyně snů. Pro Respekt píše do rubriky Kultura.

Plavcová Alena

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Alena Plavcová působí jako redaktorka přílohy Pátek v Lidových novinách.

Plesl Jaroslav

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Reflex

Jaroslav Plesl byl v 90. letech členem redakcí Týden a Euro, později se stal dlouholetou výraznou osobností Lidových novin, kde vedl ekonomickou rubriku a zastával také post zástupce šéfredaktora. Od května 2010 pracoval jako hlavní ekonomický reportér Hospodářských novin. 1. dubna 2012 přestoupil na pozici zástupce šéfredaktora do týdeníku Reflex.

Plhoň Tomáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Euro

Tomáš Plhoň vystudoval žurnalistiku na UK v Praze, pracoval v Hospodářských novinách, v Respektu, v týdeníku Ekonom, v současné době působí jako redaktor v týdeníku Euro.

Podaný Petr

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Petr Podaný vystudoval na Filozofické fakultě UK nizozemštinu, němčinu a pedagogiku. S novinařinou se nejprve sblížil jako překladatel, poté pracoval jako  redaktor agentury ČTK a České televize a v současné době působí v časopisu Týden v rubrice Svět. Jeho hlavním zájmem jsou německy mluvící země a EU.

Pohanka Vít

Specializace: Zahraniční zpravodaj
Zaměstnavatel: Český rozhlas

Vít Pohanka vystudoval češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě UP v Olomouci, v roce 1989 se aktivně podílel na listopadových událostech v Olomouci jako člen studentského stávkového výboru. V devadesátých letech pracoval v České televizi, v pařížské pobočce UNESCO a  jako redaktor BBC v Praze a v Londýně. Od roku 2002 je zahraničním zpravodajem Českého rozhlasu, působil na Balkáně, v Kuvajtu a Bruselu, od roku 2008 ve Washingtonu.

Pokorný Jan

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Jan Pokorný se narodil v roce 1960 a vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1984 začal pracovat jako redaktor zpravodajtví v Československém rozhlase, o dva roky později se stal moderátorem pořadu Dobré jitro na stanici Praha. Po roce 1989 začala spolupracovat s Českou televizí, kde moderoval politické a publicistické pořady. V letech 2005- 2008 byl šéfredaktorem zpravodajství ČRo1 Radiožurnálu. Také moderoval Ranní Radiožurnál. V roce 2010 odjel do Paříže jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu. Od ledna 2011 opět moderuje Ranní Radiožurnál a je šéfredakorem ČRo 1. Za rok 2000 získal cenu Karla Havlíčka Borovského.

Pokorný Jakub

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jakub Pokorný pracuje jako reportér MF Dnes, kde se zabývá policií a kriminalitou. Vystudoval masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd UK v Praze. V MF Dnes pracuje od roku 1998.

Pokorný Marek

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Marek Pokorný působí v domácí rubrice Hospodářských novin od roku 2008, věnuje se především tématům souvisejícím s policií, justicí a veřejnými zakázkami. Začínal ve Svobodném Slově, 6 let strávil v týdeníku Respekt, kde se zabýval především ekonomikou. Občas spolupracuje s Českou televizí.

Poláček Tomáš

Specializace: Reportér Magazínu TV
Zaměstnavatel: MF Dnes

Tomáš Poláček nastoupil roku 2000 do pražské přílohy MF Dnes, poté přešel do čtvrtečního Magazínu TV, kde publikuje reportáže a rozhovory. Za svůj rozhovor s hercem Petrem Nárožným získal Novinářskou cenu 2010 nadace Open Society Fund. Pozornost vzbudil svou reportáží z cesty stopem do dějiště letních olympijských her roku 2008, do Pekingu.

Poledne Aleš V.

Specializace: Dramaturg, redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Aleš V. Poledne se narodil v roce 1954, vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze. V redakci publicistiky České televize působí od roku 2000 jako dramaturg aktuálních diskusních pořadů. Předtím pracoval v ČTK, Lidové demokracii, Lidových novinách a časopisu Týden. Vydal knihy Jekty, aneb postfilozofické povídky (1997), Největší katastrofy 20. století (2001) a Největší teroristické akce moderní doby (2002).

Porybný Zdeněk

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Právo

Zdeněk Porybný se narodil v roce 1945 je nejdéle sloužícím šéfredaktorem českých deníků, konkrétně Práva. Zároveň je jeho většinovým majitelem, stejně tak jako zpravodajského serveru novinky.cz. Před sametovou revolucí byl vyslán redakcí Práva jako zpravodaj ve Washingotnu a byl zástupcem šéfredaktora.

Pospěchová Petra

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Petra Pospěchová začínala v kulturní rubrice v Hanáckých novinách, během studia sociologie na Masarykově univerzitě v Brně psala pro Rovnost, Jihomoravský den, Filmové listy a Regionální noviny Boskovicka. Čtyři roky byla redaktorkou Týdne, od března 2008 působí v domácí rubrice Hospodářských novin.

Pospiszyl Tomáš

Specializace: Kritik výtvarného umění
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Tomáš Pospiszyl, publicista, teoretik výtvarného umění a pedagog, studoval na Filozofické fakultě UK teorii kultury a dějiny umění, další studia absolvoval v New Yorku. Pracoval mimo jiné ve Správě Pražského hradu a v Národní galerii v Praze. Od roku 2003 působí na FAMU, od roku 2004 spoluorganizuje Cenu Jindřicha Chalupeckého pro mladé umělce. Do povědomí veřejnosti se dostal jako spolupracovník Davida Černého, se kterým působil v umělecké skupině Úchvatní a podílel se také na jeho díle Entropa. Přispíval do časopisů Týden, A2, Ateliér, Cinepur, Respekt, Umělec nebo Revolver revue. V současné době pracuje pro Lidové noviny.

Prachař Martin

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Lidovky.cz

Martin Prachař nastoupil do Lidových novin v roce 2005 do sportovní redakce. Od roku 2007 vedl sportovní rubriku Lidových novin, v roce 2009 přešel na pozici editora serveru Lidovky.cz.

Procházková Petra

Specializace: Autorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Petra Procházková pracuje jako novinářka, spisovatelka, válečná zpravodajka, humanitární pracovnice. Od roku 1990 spolupracuje s Lidovými novinami. V průběhu 90. let se stala známou a uznávanou novinářkou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu na Kavkaze.  V roce 1994 spolu s Jaromírem Štětinou založili soukromou novinářskou agenturu Epicentrum. Začala pracovat s kamerou a natočila různé reportáže. Přispívala do Lidových novin, slovenských SME, týdeníku Týden a dalších časopisů.Svou zpravodajskou činnost kombinuje s humanitární prací. Kromě jiného je spoluzakladatelkou sdružení Berkat, které pomáhá dětem, ženám a dalším v Čečensku, Afghánistánu i uprchlíkům v ČR. Je nositelkou řady ocenění a vyznamenání, např. Novinářské ceny Ferdinanda Peroutky (1997) nebo Státního vyznamenání k 28. říjnu - Medaile Za zásluhy III. třídy (2000). Vydala několik románů, jako poslední Aluminiovou královnu a Frištu.

Přibil Marek

Specializace: Vedoucí speciálních projektů
Zaměstnavatel: Týden

Marek Přibil se narodil v Trutnově. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK v Praze. V roce 2004 debutoval románem Pavouk (nakladatelství Torst). Sedm let pracoval v deníku Právo, především ve vnitropolitickém oddělení, dříve v Českém rozhlasu. V současné době působí v časopisu Týden jako vedoucí speciálních projektů.

Rakušanová Lída

Specializace: Autorka
Zaměstnavatel:

Lída Rakušanová, česká spisovatelka a novinářka, se narodila 26. května 1947 v Českých Budějovicích. Studovala bohemistiku a estetiku na Filosofické fakultě UK v Praze. V roce 1968 během studia emigrovala do Německa, kde dokončila studium na univerzitě v Mnichově. Od roku 1978 působila jako redaktorka rádia Svobodná Evropa. Od roku 1995 působí jako novinářka na volné noze a spolupracuje s řadou redakcí, například Českým rozhlasem nebo s Deníky vydavatelství Vltava-Labe-Press.

Raus Daniel

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

Daniel Raus se narodil v roce 1957 ve Vysokém Mýtě. Vystudoval obor automatizace na Slovenské vysoké škole technické v Bratislavě. V letech 1995 až 2004 se věnoval zahraničí ve slovenském vysílání Svobodné Evropy. Předtím byl bratislavským dopisovatelem české sekce této stanice. Na Slovensku psal také pro týdeník Domino a byl spoluzakladatelem týdeníku Slovensko dnes. Vedl Redakci náboženského vysílání Českého rozhlasu. V ČRo 6 je od roku 2004. Působil v zahraniční redakci a přispíval především do pořadů Názory a argumenty a Svět viděný internetem. Kromě novinářské práce vydal i několik knížek rozhovorů a poezie.

Reisenauer Pavel

Specializace: Ilustrátor
Zaměstnavatel: Respekt

Pavel Reisenauer se narodil v roce 1961.O třicet let později se stal ilustrátorem týdeníku Respekt, kterým je dodnes. Kreslí také pro přílohu Orientace Lidových novin a různá vydavatelství. V roce 2008 získal cenu Karla Havlíčka Borovského za jedinečnou výtvarnou reflexi společenských událostí .

Riebauerová Martina

Specializace: Zástupkyně šéfredaktora
Zaměstnavatel: MF Dnes

Martina Riebauerová se narodila v roce 1967, vystudovala Fakultu žurnalistiky UK. Začínala v Lidových novinách, do MF Dnes nastoupila na pozici redaktorky denního zpravodajství pro oblast zdravotnictví, poté se stala vedoucí čtvrtečního Magazínu DNES + TV. V současné době působí jako zástupkyně šéfredaktora MF DNES, má na starosti magazíny ONA DNES, DNES + TV, Víkend a rubriku kultura.

Rižák Michal

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Právo

Michal Rižák působí jako zástupce šéfredaktora deníku Právo.

Rosí Luboš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Luboš Rosí se narodil v roce 1980. Vystudoval žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Začínal v roce 1997 jako redaktor zpravodajství a kulturní rubriky v tištěných a internetových médiích - Slovo, Rovnost, MF Dnes, Musicserver.cz. V letech 1999 až 2003 byl redaktorem zpravodajství ČT Brno, poté do roku 2006 přesídlil do Ostravy, kde působil jako editor a moderátor Dobrého rána. Od září 2006 pracuje jako redaktor zpravodajství domácí redakce a od roku 2009 jako editor Událostí v regionech.

Rožánek Karel

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Karel Rožánek vystudoval Fakultu sociálních věd UK v Praze. Pracuje jako redaktor domácího zpravodajství České televize a dlouholetý zvláštní zpravodaj na Balkáně.

Rubeš Josef

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Metro

Josef Rubeš je absolventem Middlesex University London a Filosofické fakulty UK v Praze. Pracoval v Lidových novinách, Denním telegrafu a Českém deníku, působil také jako zástupce vedoucího domácí redakce MF Dnes. V roce 2008 převzal vedení deníku Metro, kde již o deset let dříve dva roky pracoval jako editor.

Růžička Michal

Specializace: Fotoreportér
Zaměstnavatel: MF Dnes

Michal Růžička působí jako nezávislý publicista, pracoval v Lidových novinách, v časopisu Týden, v Hospodářských novinách. Od roku 1990 spolupracuje jako fotoreportér s MF Dnes, v současné době pracuje jako vedoucí fotografů. Fotografoval mimo jiné řadu významných světových událostí, např. válku v Jugoslávii, rozpad Sovětského svazu nebo roku 1994 genocidu v africké Rwandě. Je držitelem řady ocenění z různých fotografických soutěží.

Rynda Vojtěch

Specializace: Vedoucí kulturní rubriky
Zaměstnavatel: Týden

Řezníček Martin

Specializace: Vedoucí zahraniční redakce, zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Česká televize

Martin Řezníček vede zahraniční redakci zpravodajství ČT a je zároveň zástupcem šéfredaktora. Narodil se v roce 1976 a vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V médiích začínal jako redaktor české redakce BBC, od roku 2006 působí v ČT, kde nejprve působil jako redaktor zahraničního zpravodajství a o rok později jako vedoucí vydání Událostí.

Sacher Tomáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Tomáš Sacher je členem redakce týdeníku Respekt od srpna 2006, působí v domácím a ekonomickém oddělení. Vystudoval Mediální a komunikační studia na UK v Praze.

Samek Martin

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Lidovky.cz

Martin Samek působí jako editor na zpravodajském serveru Lidovky.cz.

Samko Richard

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Richard Samko se vyučil v oboru kuchař číšník a do České televize se dostal v roce 1999 díky novinářskému kurzu. Je reportérem domácího zpravodajství. Spolupracuje také s Českým rozhlasem.

Sedláčková Veronika

Specializace: Moderátorka
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Veronika Sedláčková se narodila v roce 1973 v Jičíně. Vystudovala katedru žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Již za dob studií začala působit v České televizi, ve které moderovala pořad Události, komentáře. Po ročním angažmá mimo média pracovala v TV Nova jako reportérka investigativního pořadu Na vlastní oči. V červnu 2008 nastoupila do soukromé zpravodajské televize Z1. Nyní působí jako externí spolupracovnice v Českém rozhlase 1 Radiožurnál, kde moderuje publicistické pořady.

Sedmík Robert

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Týden, Instinkt

Robert Sedmík vystudoval fotografii na Pražské fotografické škole. Tři roky působil ve Svobodném Slově, v letech 1998 až 2000 v Zemských novinách, dále v agentuře CPA a časopisu Gól. Pro Týden a Instinkt fotí od roku 2002.

Sehnoutka Petr

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Petr Sehnoutka se narodil v roce 1979. Vystudoval obor mediální komunikace - tvůrčí psaní na Literární akademii v Praze. Ještě během studií začal získávat novinářskou praxi v MF Dnes. V roce 2006 přešel do domácí redakce Hospodářských novin. V roce 2008 začala pracovat jako reportér pořadu TV Nova Na vlastní oči. V současné době pracuje jako reportér v Českém rozhlasu 1 Radiožurnálu.

Seidl Lukáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Lukáš Seidl se narodil v roce 1986 v Písku. Od března 2008 působí v časopisu Týden jako sportovní redaktor. Studuje mediální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze.

Scharffová Hana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Hana Scharffová je televizní redaktorka. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, univerzitu v Sankt Gallenu a Humboldtovou univerzitu ve Vídni. V obodbí 2001-2003 pracovala v německé televizní stanici ARD, poté se přesunula do České televize, kde působila jako zpravodajka v Německu, redaktorka a reportérka zahraničního zpravodajství. V současnosti je editorkou a moderátorkou přadu Evropské události. Za rok 2005 byla oceněna Novinářskou křepelkou.

Skočdopole Petr

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Motejlek.com

Petr Skočdopole vedl sedm let časopis Instinkt, skončil na konci roku 2011. Předtím zastával pozici vedoucího rubriky Moderní život časopisu Týden. Od února 2012 pracuje pro zpravodajský web Motejlek.com. V televizi Metropol moderuje pořad Tři na jednoho.

Skřivánek Tomáš

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: E15

Tomáš Skřivánek vystudoval národní hospodářství a ekonomickou žurnalistiku na VŠE v Praze. V médiích pracuje od roku 1995, působil jako zástupce šéfredaktora v ekonomickém týdeníku Euro a roku 2007 pracuje na pozici šéfredaktora ekonomického deníku E15.

Slezák Milan

Specializace: Zahraničně politický komentátor
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Milan Slezák je zahraničně politický komentátor ČRo 1 Radiožurnálu. Narodil se v roce 1957 a mediální svět poznal poprvé v Lidové demokracii. Dále pracoval v Občanském deníku, Lidových novinách, Týdnu, Zemských novinách, Hospodářských novinách a Denících Bohemia. V roce 1999 se stal poradcem prezidenta Václava Havla pro Asii, Afriku a Latinskou Ameriku. Získal cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2008.  

Slonková Sabina

Specializace: Šéfreportérka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Sabina Slonková působí jako šéfreportérka na serveru Aktuálně.cz a je také jeho spoluzakladatelkou. Narodila se v červnu 1973 a od roku 1991 pracovala v MF Dnes. Po dvanácti letech přešla do Hospodářských novin. Karel Srba z ministerstva zahraničních věcí, o kterém psala řadu článků týkajících se jeho majetkových poměrů a ovlivňování zakázek, si objednal její vraždu. Byl odsouzen k dvanácti rokům vězení. V roce 2001 získala cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2001, o čtyři roky později cenu Karla Havlíčka Borovského a také plzeňskou cenu 1. června za přínos demokracii.

Snopová Aneta

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Česká televize

Aneta Snopová se narodila v roce 1973. Začínala v Karlovarském deníku, poté jako moderátorka vystřídala TV Nova a stanici Z1. V současné době točí reportáže pro pořad České televize Reportéři ČT.

Sobota Jiří

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Jiří Sobota je členem redakce týdeníku Respekt od roku 2004. Žil dlouhodobě v Latinské Americe. Píše o otázkách zahraniční politiky, evropské integrace a energetiky.

Sochor Václav

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Český rozhlas - Rádio Česko

Václav Sochor je současný šéfredaktor Českého rozhlasu - Rádio Česko. Narodil se v roce 1973 a vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Má zkušenosti ze všech druhů médií. V letech 1994-1995 byl redaktorem a válečným reportérem v Bosně zahraničního zpravodajství TV Nova. V televizi Z1 byl prvním vedoucím zahraniční redakce, později připravoval a moderoval pořad Z1 Marketing. V roce 2008 uváděl pořad Média a svět na ČT24. V období 2007-2009 vedl redakci týdeníku Strategie, měsíčníku Marketingový magazín a Polygrafie revue. Od roku 1995 pracoval jedenáct let jako redaktor a moderátor v BBC World Service. Po zániku českého vysílání BBC spoluvytvářel nové podoby pořadu ČRo1 Radiofórum, který v letech 2006-2007 i uváděl. O dva roky později se vrátil do Českého rozhlasu. Od roku 2010 denně moderuje zpravodajsko-publicistické bloky Rádia Česko. Pro stejnou stanici připravuje pořady Marketingový magazín a Týden v médiích. Na ČRo 1 je autorem a moderátorem týdeníku Reklama a média.

Souček Petr

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Petr Souček působil jako šéfredaktor Českého rozhlasu 1 Radiožurnál, v současné době zde pracuje jako editor. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou.

Sovová Eva

Specializace: Vedoucí redakce Finance
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Eva Sovová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Novinářské zkušenosti nasbírala jako televizní ekonomická reportérka, scenáristka a moderátorka ekonomických pořadů, později jako píšící ekonomická novinářka. Publikovala také řadu rozhovorů s nejrůznějšími českými osobnostmi, z nichž vznikla její autorská kniha Život bez bouráku. V současné době působí jako vedoucí redakce Finance na iDnes.cz.

Spáčilová Miroslava

Specializace: Vedoucí kulturního oddělení
Zaměstnavatel: MF Dnes

Miroslava Spáčilová studovala Fakultu žurnalistiky UK a již během studií psala do Svobodného slova, kam po absolutoriu nastoupila do oddělení kultury. Věnovala se televizní, divadelní a filmové kritice. Po listopadu 1989 přešla do obnovených Lidových novin a odtud po několika letech do MF Dnes. Kromě článků v kulturní rubrice přispívá do rubriky názorů.

Spáčilová Tereza

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Reflex

Tereza Spáčilová vystudovala filmovou vědu Filozofické fakultě UK v Praze. Pracovala jako kulturní redaktorka časopisu Instinkt, dále působila jako dramaturgyně a scénáristka v ČT, TV Prima a TV Nova a jako redaktorka MF Dnes.

Spilka Jan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jan Spilka se narodil v roce 1985, vystudoval Fakultu managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. V médiích začínal v roce 2006 jako redaktor serveru Měšec.cz, krátce pracoval v Hospodářských novinách a od roku 2007 působí v ekonomické redakci České televize.

Spurný Jaroslav

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Jaroslav Spurný se narodil roku 1955. Podepsal Chartu 77, v 80. letech spoluzakládal Revolver Revue a u něj doma se tiskly samizdatové Lidové noviny. Byl také spoluzakladetelem týdeníku Respekt, do kterého dodnes přispívá. Věnuje se  nebezpečnosti vazby české policie na organizovaný zločin, obchodu se zbraněmi, tunelování tuzemských bank, korupci a klientelismu. Je nositelem ceny Ferdinanda Peroutky za nejlepšího novináře roku 2011. #messageContent0_1 {font:10pt Tahoma,Verdana,sans-serif} #messageContent0_1 .MsoNormal {line-height:120%;margin:0}

Stadler Jakub

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Týden, Instinkt

Jakub Stadler působí jako fotograf v časopisech Týden a Instinkt.

Staněk Luděk

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Reflex

Luděk Staněk začínal jako hudební novinář, působil jako reklamní textař, autor scénářů a komentářů. Pracoval například jako šéfredaktor české edice časopisů Esquire nebo FHM. Moderoval v pražském Rádiu 1. V Reflexu je redaktorem kulturního oddělení, v televizi Metropol moderuje pořad Pražení.

Steigerwald Karel

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: MF Dnes

Karel Steigerwald je dramatik, scénárista a novinář. Vystudoval dramaturgii na FAMU. Během vysokoškolských studií přispíval do časopisů Student, Mladý svět, Literární listy a Listy. Poté se věnoval své práci scénáristy a dramaturga, pracoval pro televizi a rozhlas. Roku 1994 se stal volným spisovatelem a zároveň působil jako novinář, nejdříve působil jako zástupce šéfredaktora v Lidových novinách a od roku 1998 publikuje v deníku MF Dnes.

Steiner David

Specializace: Vedoucí rubriky Moderní život, média, bydlení
Zaměstnavatel: Týden

David Steiner vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze, od roku 1994 působil jako redaktor a zpravodaj v ČTK a poté v MF Dnes. Roku 2002 nastoupil do časopisu Týden. Zde nejdříve působil v domácím oddělení, v současné době pracuje na pozici vedoucího rubriky Moderní život, média, bydlení. 

Stoniš Marek

Specializace: Vedoucí redakce
Zaměstnavatel: Instinkt

Marek Stoniš řídí od konce roku 2011 časopis Instinkt. Dříve působil jako zástupce šéfredaktora časopisu Reflex a šéf měsíčníku 51 Pro.

Straková Naďa

Specializace: Vedoucí internetové verze
Zaměstnavatel: Respekt

Naďa Straková vystudovala anglistiku a amerikanistiku na Filozofické fakultě UK v Praze. Do redakce Respektu nastoupila v roce 2010. Dříve pracovala jako překladatelka a tlumočnice, pak působila v české redakci BBC, krátce na zpravodajském serveru iDnes.cz a několik let na Aktuálně.cz.

Straňáková Barbora

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Barbora Straňáková vystudovala obor mediální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Působila v MF Dnes, Nedělním světě a Lidových novinách. Od roku 2007 pracuje v České televizi jako redaktorka domácí redakce.

Stránský Matěj

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Respekt

Matěj Stránský se narodil v roce 1979, vystudoval Mediální studia na Fakultě sociálních věd na UK a Institut tvůrčí fotografie na SU v Opavě. Dva roky studoval fotografii ve Francii. V Paříži vykonával stáž ve fotografickém ateliéru časopisu Elle. S Respektem spolupracuje od roku 2001, od září 2007 jako stálý fotograf. Články a fotografie publikuje v časopisech Reflex, Živel, Hype, Sociologický časopis a zahraničních časopisech. Vystavuje samostatně a na kolektivních výstavách v Česku i v zahraniční, získal ocenění na fotografických soutěžích Czech Press Photo a japonské Mio Photo Award.

Suchan Ondřej

Specializace: Vedoucí sportovní rubriky
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Ondřej Suchan působí jako vedoucí sportovní rubriky v Lidových novinách, předtím pracoval v Nedělním světě, časopisu Týden a Českém rozhlasu Radiožurnál.

Suchoň Petr

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: TV Nova

Petr Suchoň působí od dubna 2012 jako moderátor sportovních novin na TV Nova. Po nástupu do televize začínal s moderováním Snídaně s Novou, poté začal pracovat ve sportovní redakci, kde moderoval sportovní přenosy. Pracoval také v rádiu Frekvence 1.

Svačina Marek

Specializace: Sportovní komentátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Marek Svačina se narodil v roce 1971, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V letech 1991 až 1997 pracoval pro Českou televizi externě, poté se stal kmenovým sportovním komentátorem se zaměřením na atletiku, tenis, cyklistiku, cyklokros, dostihy, jezdectví a klasické lyžování.

Svobodová Ivana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Respekt

Ivana Svobodová začínala s novinářskou prací jako regionální brněnská zpravodajka MF Dnes, poté pracovala v pražské redakci. V roce 2009 se stala redaktorkou časopisu Týden, o rok později přešla do týdeníku Respekt. Působí v domácím oddělení, věnuje se zejména politickým tématům.

Synáčová Jaroslava

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Jaroslava Synáčová působí jako redaktorka zahraniční rubriky Lidových novin, dříve pracovala v časopisu Týden.

Syrovátka Tomáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: MF Dnes

Tomáš Syrovátka působí jako redaktor MF Dnes, specializuje se na kauzy z politického prostředí.

Syslová Jana

Specializace: Zástupkyně vedoucí magazínu ONA Dnes
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jana Syslová se narodila v roce 1981, vystudovala žurnalistiku na UP v Olomouci a marketingovou komunikaci na UTB ve Zlíně. Začínala v roce 1999 jako redaktorka Benešovského deníku, v roce 2003 nastoupila do MF Dnes. Pracovala postupně na pozicích redaktorka středočeské přílohy, editorka středočeské a pražské přílohy, editorka domácího zpravodajství. Od listopadu 2009 do ledna 2011 dělala reportérku domácího zpravodajství, specializovala se na zdravotnictví. Od února 2011 pracuje jako zástupkyně vedoucí magazínu ONA Dnes.

Szántó Jakub

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jakub Szántó se narodil v roce 1977. Vystudoval moderní dějiny na Central European University v Budapešti, v roce 2004 získal doktorát z moderních dějin na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Od roku 2003 spolupracuje s týdeníkem Reflex. V letech 1999 až 2003 pracoval jako reportér zahraničního zpravodajství TV Nova, poté do roku 2006 jako vedoucí zahraničního zpravodajství. Od prosince 2006 působí jako zástupce vedoucího zahraniční redakce a editor Událostí České televize.

Šabata Petr

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Petr Šabata vystudoval Fakultu žurnalistiky UK. V letech 1993 až 2000 působil jako šéfredaktor MF Dnes a člen představenstva vydavatelské společnosti Mafra. Do roku 2008 pracoval jako šéfredaktor slovenského deníku Pravda a byl členem představenstva vydavatelské společnosti Perex. Poté se věnoval multimediálnímu projektu Naše adresa v rámci skupiny PPF Media. Od 1. února 2011 šéfuje Hospodářským novinám.

Šafaříková Kateřina

Specializace: Vedoucí rubriky Společnost
Zaměstnavatel: Respekt

Kateřina Šafaříková nastoupila do Respektu v roce 2000. Do roku 2004 působila jako redaktorka zahraniční rubriky a poté ekonomiky, kterou i vedla. V letech 2004 až 2009 působila jako zpravodajka Lidových novin v Bruselu a na podzim 2009 se do Respektu vrátila. Nejdříve vedla internetové projekty časopisu a aktuálně působí jako vedoucí rubriky Společnost. Trvale se věnuje zahraniční politice ČR, Evropě a tématům se společenským rozměrem. Zahraniční novinářskou obcí byla zvolena jedním z deseti nejlepších zpravodajů v Bruselu v období let 2004 až 2009.

Šafr Pavel

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Blesk

Pavel Šafr stál v roce 1993 v čele Českého deníku, o rok později přestoupil na post šéfredaktora deníku Telegraf. Od roku 1997 pod jeho vedením vycházely Lidové noviny. V letech 2001 až 2006 pracoval jako šéfredaktor MF Dnes. Od roku 2007 do května 2008 působil jako zástupce generálního ředitele a ředitel redakcí ve vydavatelství Economia. 1. července 2008 nastoupil na místo šéfredaktora časopisu Reflex. Od srpna 2009 do března 2010 vedl souběžně také redakci časopisu ABC. Od května 2011 působí jako šéfredaktor deníku Blesk.

Šálek Marek

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Týden

Marek Šálek se narodil v roce 1964. Jako novinář pracoval v časopisech Mladý svět, Magazín Dnes a Respekt, nyní je šéfreportérem časopisu Týden. Pro rok 2012 se zapojil do projektu Nadace Via Rok jinak a věnuje se práci v této neziskové organizaci. Založil čtvrtletník pro obnovu české filantropie Umění darovat.

Šámal Zdeněk

Specializace: Ředitel zpravodajství
Zaměstnavatel: Česká televize

Zdeněk Šámal působí jako ředitel zpravodajství ČT. Je mu 45 let a svá studia absolvoval na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V televizi začínal jako redaktor, reportér a moderátor. Působil jako zpravodaj ČT v Rusku, následně se stal šéfredaktorem zpravodajství. Po jeho působení na slovenské stanici TA3 se stal ředitelem zpravodajtví ČT. Podílel se na vzniku zpravodajské stanice ČT24. Dříve také působil jako šéfredaktor internetového zpravodajství TV Nova, generální ředitel telvize Z1 a programový ředitel TV Metropol.

Šámal Zdeněk

Specializace: Ředitel zpravodajství
Zaměstnavatel: Česká televize

Zdeněk Šámal působí jako ředitel zpravodajství ČT. Je mu 45 let a svá studia absolvoval na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V televizi začínal jako redaktor, reportér a moderátor. Působil jako zpravodaj ČT v Rusku, následně se stal šéfredaktorem zpravodajství. Po jeho působení na slovenské stanici TA3 se stal ředitelem zpravodajtví ČT. Podílel se na vzniku zpravodajské stanice ČT24. Dříve také působil jako šéfredaktor internetového zpravodajství TV Nova, generální ředitel telvize Z1 a programový ředitel TV Metropol.

Šanda Karel

Specializace: Vedoucí fotografů
Zaměstnavatel: Týden, Instinkt

Karel Šanda se narodil v roce 1968, po amatérských začátcích nastoupil v roce 1993 do tehdejšího deníku Expres jako profesionální fotograf. Od roku 1997 působí v redakci časopisů Týden a Instinkt. Zároveň fotí pro agenturu Interkoncerts.

Šářecová Iva

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Iva Šářecová se narodila v roce 1979. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a Literární akademii Josefa Škvoreckého. Začínala jako redaktorka domácího zpravodajství v Hospodářských novinách, poté pracovala pro Český rozhlas a v roce 2005 nastoupila do České televize, kde působila jako vedoucí týmu skriptérů pro pořady aktuální publicistiky, asistentka produkce pořadů redakce aktuální publicistky a od roku 2005 jako pomocná redaktorka pořadu Reportéři ČT.

Šebová Filipa

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Filipa Šebová absolvovala Fakultu sociálních věd na UK v Praze, získala zahraniční stipendium ve Velké Británii. Jako redaktorka pracovala pro australská, britská a americká média. V současné době pracuje pro FTV Prima.

Šenkýř Jan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jan Šenkýř se narodil v Českých Budějovicích. Do České televize nastoupil v roce 2002. V současné době působí jako reportér domácí redakce.

Ševela Vladimír

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Vladimír Ševela vystudoval češtinu a němčinu na Filozofické fakultě UK v Praze. Svou novinářskou kariéru začínal v korektorně Lidových novin, působil ve zpravodajství MF Dnes, pak přešel do čtvrtečního magazínu. Nejdéle pracoval v magazínu Lidových novin. Do Týdne přišel v lednu 2008 z Respektu. Vydal knižní rozhovor s newyorskou taxikářkou a spisovatelkou Ivou Pekárkovou.

Šibík Jan

Specializace: Fotoreportér
Zaměstnavatel: Reflex

Jan Šibík se narodil v roce 1963 v Praze. Od roku 1992 pracuje pro časopis Reflex, předtím pracoval 4 roky pro Mladý svět a krátce pro časopis Vlasta. Je známý svými fotografiemi z válečných konfliktů; během svého působení podnikl přes dvě stě cest do všech koutů světa. Za svou práci získal desítky ocenění, nejvýznamnějším je třetí místo v kategorii Sportovní příběhy v soutěži World Press Photo (2004), dvakrát byl hodnocen hlavní cenou v soutěži Czech Press Photo (1995, 1999).

Šídlo Jindřich

Specializace: Hlavní analytik
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Šídlová Tereza

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Tereza Šídlová vystudovala žurnalistiku a studovala veřejnou a sociální politiku v Praze a na Helsinské univerzitě ve Finsku. Novinářské zkušenosti získávala v Lidových novinách a především v Hospodářských novinách, kde se v době, kdy se Česko chystalo na své první předsednictví EU a vyjednávalo o americkém radaru, začala věnovat české zahraniční politice. Od ledna 2011 pracuje pro Aktuálně.cz.

Šimečka Martin M.

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Respekt

Martin M. Šimečka publikoval do roku 1989 v samizdatu. V roce 1990 založil vydavatelství Archa, kde pracoval jako šéfredaktor do roku 1996, od roku 1997 vedl politicko-kulturní týdeník Domino-fórum a mezi lety 1997-2006 pracoval v deníku SME, z toho sedm let na postu šéfredaktora. Je autorem románů Džin a Zájem a knihy esejí Hledání obav. Od listopadu 2006 do roku 2008 byl šéfredaktorem Respektu, nyní působí na pozici editora časopisu.

Šimůnek Petr

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Forbes

Petr Šimůnek pracuje v českých médiích dvacet let, v současné době zastává pozici šéfredaktora časopisu Forbes. V rámci studií na VŠE se také zúčastnil studijního pobytu na Oxford University, Green College a Johannes Kepler Universitait Linz. Byl moderátorem politické diskuse Nedělní partie a rozhlasového pořadu Pressclub. V tištěných médiích vedl ekonomickou rubriku MF Dnes a zastupoval šéfredaktora téhož deníku. Do roku 2010 pět let vedl Hospodářské noviny jako šéfredaktor. #messageContent0_1 {font:10pt Tahoma,Verdana,sans-serif} #messageContent0_1 .MsoNormal {line-height:120%;margin:0}

Šindelář Jaroslav

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Jaroslav Šindelář sbíral již před dokončením studia žurnalistiky na Filozofické fakultě UP v Olomouci zkušenosti v České televizi, Českém rozhlasu, Deníku a týdeníku Nedělní svět. Než v listopadu 2009 přišel do sportovní redakce Aktuálně.cz, pracoval dva roky v Hospodářských novinách jako editor a redaktor a na serveru iHNed.cz jako vedoucí sportovní rubriky.

Šír Vladan

Specializace: Vedoucí magazínu Víkend
Zaměstnavatel: MF Dnes

Vladan Šír je vedoucím sobotní přílohy MF Dnes Víkend. 

Škrabal Karel

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: MF Dnes

S novinařinou začal v roce 1992 jako brněnský zpravodaj v redakci Českého deníku, poté pracoval v Lidových novinách a později pro televizi Nova. V MF Dnes je zaměstnaný od května 1998. Pracoval zde jako editor, od září 2004 do března 2010 byl vedoucím krajské regionální redakce MF Dnes v Brně, která zajišťuje výrobu regionálních příloh pro jižní Moravu, Brno a zpravodajství na brno.idnes.cz. Nyni je zástupcem šéfredaktora MF Dnes pro regiony.

Šmídová Jana

Specializace: Vedoucí redakce aktuální publicistiky
Zaměstnavatel: Český rozhlas 6

Jana Šmídová se narodila v roce 1949 v Praze. Vystudovala Fakultu žurnalistiky UK. Ke své profesi se dostala až v polovině osmdesátých let, kdy působila jako redaktorka v zahraničně politické rubrice deníku Svobodné slovo. Do Českého rozhlasu 6, tehdy Rádia Svobodná Evropa, přišla v roce 1995 z ročního angažmá v měsíčníku Federace židovských obcí Roš Chodeš. Předtím působila jako redaktorka Lidových novin, kde postupně pracovala jako vedoucí domácí rubriky, editorka vnitropolitické sekce a až do roku 1995 vedoucí nedělní přílohy. 

Šmídová Kateřina

Specializace: Zástupkyně šéfredaktora
Zaměstnavatel: Šíp plus

Kateřina Šmídová působí jako zástupkyně šéfredaktora bulvárního týdeníku Šíp plus.

Špaček Bohumil

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: MF Dnes

Bohumil Špaček je hlavním editorem MF Dnes.

Špačková Iva

Specializace: Vedoucí redakce Ekonomika
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Iva Špačková vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Při studiu pracovala jako redaktorka týdeníku Ekonom a následně jako tisková mluvčí Burzy cenných papírů Praha. Po škole nastoupila jako reportérka do televizní agentury TVD. Rok a půl pracovala v ekonomické redakci iDnes.cz, následně v MF Dnes. Od října 2009 je opět součástí on-line ekonomického týmu.

Šponar Tomáš

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Tomáš Šponar se narodil v roce 1968. V médiích pracuje od začátku 90. let, mimo jiné v Lidové demokracii, Večerníku Praha, TV Nova, MF Dnes. V České televizi působil na pozici zahraničního zpravodaje v Bratislavě a Vídni, moderátora pořadů Objektiv a 21 a zpravodajského programu ČT 24, je dramaturgem, autorem a spoluautorem pořadů Objektiv, Fokus ČT24, Vedlejší efekty.

Štancel Vlado

Specializace: Reportér, moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

ve snímku Kanárská spojka a především v hlavní roli snímku Mezi námi přáteli, který rovněž režíroval a napsal. Je autorem knihy

Štefek Jiří

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Jiří Štefek se narodil v roce 1979 ve Vrchlabí. Vystudoval politické vědy na univerzitách v Hradci Králové a v Praze. Během pražských studií a krátce po nich působil v ekonomické rubrice MF Dnes. Několik let pak pracoval v jiných oblastech, k novinařině se vrátil v roce 2009, kdy nastoupil do redakce časopisu Týden. Pracuje v ekonomické rubrice.

Štěpánek Jan P.

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Metro

Jan P. Štěpánek působí jako zástupce šéfredaktora deníku Metro.

Štětina Jaromír

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Epicentrum

Jaromír Štětina se narodil v roce 1943, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Roku 1968 začínal jako elév v Mladé frontě. Po necelém půlroce musel z politických důvodů deník opustit. V letech 1970-1978 vystudoval dálkově obor geologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V období 1987-1989 pořádal sérii politických přednášek. Na konci roku 1989 spoluzakládal Syndikát novinářů a nastoupil do Lidových novin. Hned v lednu 1990 odjel jako zpravodaj Lidových novin do Moskvy. O dva roky později založil Nadaci Lidových novin a stal se jejím ředitelem. V letech 1993-1994 byl šéfredaktorem Lidových novin. Společně s Petrou Procházkovou založil soukormou novinářskou agenturu Epicentrum a je jejím šéfredaktorem. Jeho doménou jsou válečné konflikty v Evropě, Asii a Africe. Napsal stovky statí, deset knih, mnoho rozhlasových her a televizních pořadů a natočil desítky dokumentárních filmů. Je držitelem ceny Ferdinanda Peroutky za rok 1997.

Štický Jiří

Specializace: Vedoucí ekonomického oddělení
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jiří Štický začal pracovat pro MF Dnes v roce 1999 ještě během studií ekonomie a práv. V roce 2003 se stal editorem, od roku 2007 je vedoucím ekonomické redakce. Jeho specialitou jsou finance a daňové zákony.

Štichová Kamila

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Kamila Štichová (za svobodna Jandová) působila 11 let jako reportérka TV Nova. Od roku 2010 pracuje v České televizi.

Štindl Ondřej

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Ondřej Štindl se narodil v roce 1966. Byl zakladatelem Rádia Stalin, které začalo vysílat v roce 1990. Od poloviny 90. let se živí žurnalistikou, začínal v dnes již neexistující agentuře ČTA, pak psal do kulturní rubriky Lidových novin, působil v české redakci BBC a v Týdnu. Napsal scénář k úspěšnému filmu Pouta. V současné době pracuje v Lidových novinách.

Štiplová Olga Path

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Instinkt

Olga Path Štiplová je od května 2012 redaktorkou časopisu Instinkt, rubriky Styl a společnost. Dříve pracovala pro Krausmagazin.

Štůsek Michal

Specializace: Vedoucí domácí rubriky, editor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Michal Štůsek začal sbírat novinářské zkušenosti již při studiu Vyšší odborné školy publicistiky v Praze. V současné době pracuje na pozici vedoucího domácí rubriky a editora na serveru Aktuálně.cz.

Šupová Tereza

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Tereza Šupová působí jako redaktorka zahraniční rubriky v Lidových novinách.

Šůra Adam

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Adam Šůra je členem redakce týdeníku Respekt od září 2007. Působí v domácí rubrice a píše převážně o společenských a historických tématech.

Šustr Zdeněk

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Týden

Zdeněk Šustr působí jako zástupce šéfredaktora časopisu Týden. Dříve pracoval v denících Aha! a Blesk.

Švéd Jan

Specializace: Vedoucí sportovního oddělení
Zaměstnavatel: MF Dnes

Jan Švéd vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Sportovní novinařině se věnuje od roku 1985. Začínal v deníku Práce, po listopadové revoluci spoluzakládal čtrnáctideník Studentské listy. Do dubna roku 1996 dělal sportovního redaktora Lidových novin, poté nastoupil do MF Dnes, kde je od roku 2001 vedoucím oddělení sportu. Specializuje se na fotbal.

Švehla Marek

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Respekt

Marek Švehla patří do redakce Respektu od roku 1994, v letech 2005 až 2006 byl jeho šéfredaktorem, nyní je jeho zástupcem. Píše především do rubrik Téma a Česká republika o české a zhraniční politice a problemtaice korupce.

Tabery Erik

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Erik Tabery je český novinář a spisovatel. Vede týdeník Respekt, s kterým začal spolupracovat v roce 1997 a o dva roky později byl právoplatným členem redakce. Změřuje se zejména na komentáře o domácí politice. V roce 2003 získal Novinářskou křepelku, o šest let později pak Cenu Ferdinanda Peroutky. Napsal knihy Vládneme, nerušit a Hledá se prezident. Za obě byl nominován na cenu Magnesia Litera a prvně jmenovaná mu vynesla cenu Toma Stopparda.

Tachecí Barbora

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: FTV Prima

Barbora Tachecí se narodila v roce 1963, vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. V médiích začala pracovat v roce 1986, kdy působila jako redaktorka ekonomické redakce Československého rozhlasu. Od roku 1992 začala pracovat jako redaktorka a moderátorka České televize. Tu opustila o šest let později a stala se ředitelkou odboru vnějších vztahů IPB. V roce 2002 nastoupila jako programová ředitelka rádia Frekvence 1. V roce 2007 se stala ředitelkou Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu, kde však zůstala dva měsíce. Od června 2008 uváděla na zpravodajské televizní stanici Z1 svůj pořad Interview B. T., od srpna 2009 moderuje každý všední den na FTV Prima pořad Fakta Barbory Tachecí.

Takáč Milan

Specializace: Redaktor, moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Milan Takáč se narodil v roce 1971, vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT Praha. Začínal v roce 1991 jako redaktor a moderátor v Českém rozhlase. V roce 1994 přešel do TV Prima, nejprve jako redaktor a moderátor, v roce 2001 se stal šéfredaktorem zpravodajství. Od května 2005 pracuje v České televizi.

Tesař Milan

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Reflex

Milan Tesař působí v časopisu Reflex již od jeho založení v roce 1990, v průběhu let odešel pouze na půl roku do společnosti Febio (1993), kde stál u vzniku pořadu Česká soda. Po návratu do Reflexu obsadil post šéfa kulturního oddělení. V roce 1995 se stal jedním ze tří scénáristů komiksu Zelený Raoul. Napsal román Deník rodícího se otce.

Tesař Tomáš

Specializace: Fotoreportér
Zaměstnavatel: Reflex

Tomáš Tesař působí od roku 2003 jako fotoreportér v časopisu Reflex, kde se zabývá fotografováním portrétů a reportáží.

Tlachová Martina

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Martina Tlachová se narodila v roce 1985. Vystudovala obory mediální studia a žurnalistika, politologie na Fakultě sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Ještě v době studií pracovala jako externí redaktorka Brněnského deníku Rovnost a pokračovala jako redaktorka zpravodajství ČT Ostrava. V roce 2010 se stala vedoucí vydání a moderátorkou pořadu Události v regionech. Od roku 2011 je redaktorkou domácí redakce.

Tolar Ondřej

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Ondřej Tolar pracuje pro iDnes.cz od roku 2000. Působil jako vedoucí redaktor Zpráv, sledoval především kriminální kauzy a fungování policie. Nyní pracuje jako zástupce šéfredaktora, má na starosti redakci Zpráv. 

Toman Karel

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Karel Toman vystudoval Palackého univerzitu v Olomouci, obory filosofie a andragogika, profilace personální management. V ekonomické redakci Aktuálně.cz pracuje od ledna 2009. Od února 2006 byl členem zlínské redakce MF Dnes.

Tomanová Libuše

Specializace: Vedoucí redakce Cestování
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Libuše Tomanová pracuje v redakci iDnes.cz od roku 2000. Je absolventkou Filozofické fakulty UK v Praze, v zahraničí studovala média, americkou historii a literaturu.

Tomášek Pavel

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Pavel Tomášek stál u zrodu zpravodajského serveru Aktuálně.cz a nyní je jeho šéfredaktorem. Již při studiu politologie na Univerzitě Karlově v Praze spolupracoval s českou redakcí BBC a přispíval do rubrik komentářů MF Dnes a Hospodářských novin. V MF Dnes se následně stal komentátorem a editorem názorové sekce, stejně tak pak v Hospodářskýcvh novinách. V těch se věnoval také prezidentským volbám ve Spojených státech v roce 2004. Na Aktuálně.cz nejprve vedl zahraniční rubriku, dále byl šéfeditorem zodpovědným za speciální projekty. Před svou současnou pozicí se odchýlil od novinářské práce a byl produktovým manažerem serveru.

Tomek Lukáš

Specializace: Šéfredaktor
Zaměstnavatel: Sport

Lukáš Tomek se věnuje od roku 1994 sportovní novinařině. Deset let pracoval jako hokejový a tenisový expert v Lidových novinách, kde také vedl sportovní rubriku. Zúčastnil se olympiády v Naganu či čtyř hokejových MS. Od roku 2004 pracuje v deníku Sport, od dubna 2009 jako jeho šéfredaktor.

Tréglová Lenka

Specializace: Vedoucí magazínu ONA Dnes
Zaměstnavatel: MF Dnes

Trunečka Ondřej

Specializace: Vedoucí redakce Sport
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Ondřej Trunečka působí od září 2008 jako vedoucí redakce Sport na iDnes.cz. Na portálu je od podzimu 2001. Mimo jiné byl zpravodajem na olympiádě v Pekingu (2008), na fotbalovém mistrovství Evropy v Rakousku a Švýcarsku (2008) či na světovém šampionátu v Jižní Africe (2010).

Třešňák Petr

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Respekt

Petr Třešňák je od roku 2001 členem redakce časopisu Respekt. Přispíval do něj ale již od roku 1995. Nejprve do domácí rubriky, pak vedl rubriku Kultury. Dnes píše hlavně do rubriky Téma a je zástupcem šéfredaktora. Se svým článkem "Velký úklid bezdomovců" se umístil na 3. místě v kategorii tištěných médií v rámci novinářské ceny Evropského roku boje proti chudobě.

Tůmová Věra

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Věra Tůmová vystudovala ekonomickou a politickou sociologii na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Působila jako zpravodajka domácí redakce ČTK a v pražské redakci americké tiskové agentury Bloomberg. Krátce psala i pro ruskou tiskovou agenturu Interfax, přílohu Hospodářských novin Exportér nebo časopis Bydlení. Několik let byla zástupkyní šéfredaktora odborného finančního serveru Peníze.cz, později psala pro iDnes.cz a nyní přispívá také do časopisů Domov a Profit. Od ledna 2012 vede magazín Reality. 

Tvarůžková Lucie

Specializace: Zástupkyně šéfredaktora a šéfredaktorka serveru iH
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Lucie Tvarůžková vystudovala Fakultu sociálních věd UK a absolvovala City University, Dep. of Journalism v Londýně. Pracovala v redakcích Lidových novin, časopisu Týden a  MF Dnes, v roce 2008 se stala stálou zpravodajkou Hospodářských novin v Bruselu. V dubnu 2009 byla jmenována zástupkyní šéfredaktora Hospodářských novin a šéfredaktorkou internetových novin iHned.cz.

Tvarůžková Zuzana

Specializace: Redaktorka, moderátorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Zuzana Tvarůžková se narodila v roce 1983 v Litvínově. Prozatím přerušila studium na právnické fakultě. V roce 2003 začala pracovat jako elévka v Nedělním světě. O dva roky později nastoupila do České televize, kde se rozjížděl zpravodajský kanál ČT24. Je politickou reportérkou a moderuje pořad 168 hodin.

Uhlíř Martin

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Respekt

Martin Uhlíř pracoval v letech 1997 až 2004 jako redaktor Lidových novin, poté strávil rok na studijním pobytu na Massachusetts Institute of Technology v USA. Od roku 2006 je členem redakce týdeníku Respekt, píše především do rubriky Civilizace. Zajímá se o vědu, výzkum a nové technologie. Je autorem knihy Jak jsme se stali lidmi.

Ulmanová Lucie

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Týden

Lucie Ulmanová studuje obor žurnalistika na Univerzitě Palackého v Olomouci. V letech 1999 až 2005 pracovala pro vydavatelství Stratosféra, získala zkušenosti v několika redakcích. Dále působila v deníku Blesk, na jaře roku 2007 přijala nabídku internetového portálu Centrum.cz, kde se starala o obsah ženského lifestylového magazínu Žena.cz. Pro Týden pracuje od února 2008.

Unger Jakub

Specializace: Obsahový ředitel
Zaměstnavatel: Centrum Holdings

Jakub Unger je obsahovým ředitelem Centrum Holdings. Působil v Hospodářských novinách, Týdnu a MF Dnes. Spoluzakládal server Aktuálně.cz a stal se jeho prvním šéfredaktorem. V letech 2006-2008 zastával pozici ředitele vydavatelství Centrum.cz. Za rok 2006 získal Novinářskou křepelku.

Unger Jakub

Specializace: Obsahový ředitel
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Jakub Unger je spoluautorem projektu Aktuálně.cz a první šéfredaktor deníku. Na jaře 2006 převzal od druhého ze spoluautorů projektu Romana Galla pozici ředitele vydavatelství portálu Centrum.cz, v květnu 2008 se stal obsahovým ředitelem nově vzniklého mediálního koncernu Centrum Holdings. Od září 2009 se souběžně ujal šéfredaktorského kormidla a odpovědnosti za strategický rozvoj deníku. Šéfredaktorskou štafetu předal v únoru 2012, nyní je obsahovým ředitelem Centrum Holdings. Před rozjezdem Aktuálně.cz působil Jakub Unger čtyři roky v Hospodářských novinách, kde končil jako zástupce šéfredaktora. V druhé polovině 90. let pracoval v redakci časopisu Týden, poté v domácím zpravodajství Mf Dnes.

Vaca Jan

Specializace: Vedoucí redakce Zprávy
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Jan Vaca pracuje u společnosti Mafra od roku 1996. Nejprve byl zpravodajem severočeské regionální přílohy MF Dnes, od srpna 2003 do listopadu 2009 byl členem celostátního reportérského oddělení MF Dnes, kde se specializoval na justici a dopravu. Poté dva roky zastával pozici zpravodajského editora iDnes.cz. Od března 2012 je vedoucím redakce Zprávy iDnes.cz.

Václavek Jiří

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jiří Václavek se narodil v roce 1975. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a Filozofická fakulta MU, obor historie-klasická filologie. Do České televize nastoupil v roce 1999 jako zprávař v Redakci zpravodajství ČT Brno. V současné době působí jako moderátor v pořadech Studio ČT24, Před polednem, Milénium, Studio 6 a Kultura v regionech.

Vaculovič Radim

Specializace: Vedoucí domácí redakce
Zaměstnavatel: Česká televize

Radim Vaculovič pracoval 14 let ve zpravodajství TV Prima, později pro zpravodajský portál Z1. V současné době působí jako vedoucí redaktor domácí redakce České televize.

Vainert Luděk

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Luděk Vainert pracuje v Hospodářských novinách, má na starosti rubriku Finance.

Valášková Marie

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Marie Valášková působí jako redaktorka domácího zpravodajství Hospodářských novin. V roce 2012 získala ocenění Novinářská křepelka - cenu pro novináře do 33 let.

Valeš Martin

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Martin Valeš absolvoval na Fakultě sociálních věd UK žurnalistiku a mezinárodní teritoriální studia, v současnosti pokračuje na FSV studiem Evropské unie. Začínal v Aktuálně.cz a v Instinktu, do Týdne nastoupil v létě 2009. Pracuje v rubrice Svět.

Varyš Vojtěch

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Vojtěch Varyš se narodil v roce 1985, působí jako divadelní kritik, psal či píše do Divadelních novin, Světa a divadla, Respektu, A2 a různých festivalových zpravodajů. Do časopisu Týden začal přispívat na jaře 2010, od listopadu téhož roku je členem redakce. Na jaře 2008 přijal v Kladsku titul "Mlékař Dan české divadelní kritiky", na podzim 2010 dostal na festivalu ...příští vlna / next wave... Poctu za publikační čin roku.

Večeřa Tomáš

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: Sport

Tomáš Večeřa začínal v roce 2004  jako externí spolupracovník jihomoravské redakce MF Dnes. Po ukončení studia na Univerzitě Palackého v Olomouci přešel od srpna 2005 na pozici stálého sportovního redaktora. Od září 2007 pracoval v celostátní redakci, kde se začal specializovat na lední hokej. V roce 2009 spolupracoval s iDNES.cz. V současné době pracuje v deníku Sport na pozici zástupce šéfredaktora.

Velíšek Zdeněk

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Zdeněk Velíšek se narodil v roce 1933, vystudoval filologii se zaměřením na hispanistiku a bohemistiku. Od roku 1962 pracoval v Mezinárodní organizaci pro rozhlas a televizi. V roce 1968 dostal nabídku práce v Československé televizi, kterou přijal. Podílel se na televizním vysílání v době invaze do Československa a kvůli tomu musel ČST později opustit a živil se překladatelstvím a tlumočnictvím. Do televize se vrátil po listopadové revoluci roku 1990. V současné době je členem zahraniční redakce České televize a podílí se na tvorbě pořadu Evropské události. Je uznávaným komentátorem světové zahraniční politiky.

Ventura Tomáš

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Tomáš Ventura vystudoval Vysokou školu ekonomickou a poté nastoupil do MF Dnes jako ekonomický redaktor. Na jaře 2001 přestoupil na iDnes.cz, kde se dál věnoval ekonomice. Od ledna 2008 je zástupcem šéfredaktora, v současnosti má na starosti skladbu hlavní strany iDNES.cz.

Veselovský Martin

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Martin Veselovský se narodil v roce 1972 ve Vrchlabí. Studium na Filozofické fakultě UK v Praze nedokončil. V Českém rozhlasu 1 Radiožurnálu si v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu zve aktuální hosty z politiky, vědy, kultury a sportu. Od ledna 2008 moderuje pořad Události, komentáře na ČT24. Předtím moderoval nedělní diskusní pořad Sedmička na Nově, talkshow Áčko, pracoval v Rádiu Evropa 2 a Rádiu Klub Hlasu Ameriky.

Vichnar Petr

Specializace: Sportovní komentátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Petr Vichnar se narodil v roce 1953, vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze. V České televizi pracuje od roku 1978, působí jako člen vedení zodpovědný za PR redakce, komentátor hokeje a dalších sportů - krasobruslení, házené, vodního slalomu, zápasu a sjezdového lyžování.

Vichnarová Lenka

Specializace: Vedoucí příloh
Zaměstnavatel: MF Dnes

Lenka Vichnarová absolvovala Obchodní fakultu VŠE. V MF Dnes dříve vedla přílohu Peníze, nyní pracuje jako vedoucí tématických příloh. Pravidelně navštěvuje pořad TV Prima family Sama doma, kde se specializuje na rodinné finance.

Vít Jaroslav

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Jaroslav Vít vystudoval Fakultu žurnalistiky UK v Praze, s novinařinou začínal v deníku Československý sport. Působil v něm tři desítky let s malou přestávkou, kdy pracoval pro časopis Sport Plus a sportovní rubriku Zemských novin. Věnoval se převážně volejbalu, je autorem dvou Almanachů, které se týkají historie českého volejbalu. Dále vedl rubriku Auto-moto v deníku Sport, stejnému tématu se nyní věnuje i v časopisu Týden. 

Vitvar Jan H.

Specializace: Vedoucí kulturní rubriky
Zaměstnavatel: Respekt

Jan H. Vitvar pracoval tři roky jako výtvarný redaktor v MF Dnes, dva roky řídil kulturní rubriku týdeníku Nedělní svět. Od září 2006 je členem redakce Respektu, pracuje jako vedoucí kulturní rubriky.

Vlachová Adéla

Specializace: Editorka
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Adéla Vlachová začínala jako regionální zpravodaj v Náchodských novinách. Poté působila v domácím oddělení Hospodářských novin, poté jako členka domácí rubriky deníku Aktuálně.cz. Po návratu z mateřské dovolené působí v Aktuálně.cz jako editorka regionů.

Vocelka Tomáš

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: MF Dnes

Tomáš Vocelka pracuje jako novinář od roku 1993. Nejdříve působil jako fotograf a redaktor v regionálních zpravodajských týdenících Region, později jako vedoucí editor severní divize těchto týdeníků. Od roku 2000 působí v deníku MF Dnes, nejprve jako editor rubriky ekonomika, nyní jako šéfeditor.

Vodička Milan

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: MF Dnes

Milan Vodička je komentátorem MF Dnes.

Vojtěchová Aneta

Specializace: Reportérka
Zaměstnavatel: Česká televize

Aneta Vojtěchová vystudovala obory mediální studia a žurnalistika a gender studies na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2005 pracovala jako redaktorka a moderátorka v Rádiu Akropolis a Rock Jam Radiu, dále působila jako redaktorka a moderátorka zpravodajského vysílání na kabelové televizi. Prostřednictvím zpravodajské agentury Media Agency připravovala reportáže pro pořady Reportéři ČT a Extra na TV Prima. Od roku 2006 je zaměstnancem České televize a pracuje jako reportérka pořadu Reportéři ČT a od roku 2008 též pořadů Fokus ČT24 a Retro.

Volf Petr

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Petr Volf se narodil v roce 1965 ve Valašském Meziříčí, absolvoval žurnalistickou fakultu UK v Praze. Byl redaktorem MF Dnes, v letech 1990 až 1992 zde vedl kulturní rubriku. V roce 1994 se stal editorem Playboy, dále 14 let působil v časopisu Reflex. Nyní pracuje pro magazín Víkend Hospodářských novin. Specializuje se na obory architektura a výtvarné umění. Je autorem několika knih rozhovorů a monografií například Františka Skály, Jiřího Davida nebo Tomáše Císařovského či vysoce ceněné publikace Václav Havel - Bořek Šípek Hradní práce.

Vondra Pavel

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

ystudoval žurnalistiku a mediální a teritoriální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Pracovat v médiích začal roku 1994, nejdříve jako redaktor 

Vondráček Jiří

Specializace: Šéfredaktor aktuální publicistiky
Zaměstnavatel: Česká televize

Jiří Vondráček, narozen v roce 1963, působí jako šéfredaktor aktuální publicistiky ČT již osm let. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se věnoval studiu oboru historie-čeština. V ČT začínal jako redaktor a reportér Redakce zahraničního zpravodajství. Později se stal zástupcem šéfredaktora Redakce zpravodajství a od roku 2001 do roku 2004 jejím news editorem.

Vopálenská Lucie

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Český rozhlas 1

Lucie Vopálenská se narodila v roce 1972 a absolvovala Policejní akademii. Začínala jako externistka v Českém rozhlase a ve slovenském vysílání Svobodné Evropy, odkud se pak přesunula do její české verze. Tři roky spolupracovala s týdeníkem Respekt. V České televizi společně s Alenou Červenkovou připravovala osm let pořad Na hraně, za který obě získaly v roce 1998 cenu Ferdinanda Peroutky. Nyní je redaktorkou ČRo1 Radiožurnálu, kde připravuje s Petrem Dudkem pořad Kontexty.

Vostal Bohumil

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Bohumil Vostal vystudoval žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze, studoval také na univerzitách v USA a Velké Británii. V letech 1999 až 2000 pracoval jako reportér ZN Zemských novin a Slova, od roku 2000 do 2005 působil jako redaktor rozhlasové stanice BBC World Service v Praze. Od července 2005 pracuje v zahraniční redakci České televize, od srpna 2012 jako stálý zahraniční zpravodaj v Bruselu.

Vrána Karel

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Karel Vrána se narodil v roce 1968, praxi v médiích získal v okresním týdeníku Promenáda v Lounech, Pražských novinách, Večerníku Praha, časopisu Týden a měsíčníku Sorry, se kterým spolupracuje dodnes. Od roku 2006 natáčí reportáže pro pořad České televize Reportéři ČT.

Vránková Karolína

Specializace: Vedoucí rubriky Trendy
Zaměstnavatel: Respekt

Karolína Vránková nastoupila do redakce týdeníku Respekt v roce 2007. Píše o architektuře a má na starosti rubriku Trendy. Dříve pracovala v časopisu Týden, spolupracovala s Českou televizí a pracovala jako překladatelka z nizozemštiny.

Vrtiška Ondřej

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Ondřej Vrtiška vystudoval hydrobiologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Studium žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK nedokončil a věnoval se praxi. V letech 2001 až 2006 pracoval jako přírodovědný redaktor a posléze zástupce šéfredaktorky časopisu ABC. Dva roky působil jako šéfredaktor stanice Český rozhlas Leonardo, zaměřené na popularizaci vědy. Do Týdne nastoupil v srpnu 2008, na starosti má vědu a techniku.

Weiss Martin

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Martin Weiss působí jako komentátor v Lidových novinách.

Wollner Marek

Specializace: Reportér
Zaměstnavatel: Česká televize

Marek Wollner se narodil v roce 1967, vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Působil v Lidových novinách, Respektu a spoluzakládal časopis Týden. Od roku 1999 pracuje v České televizi. Po roce 2004 se stal redaktorem pořadu Reportéři ČT, postupně jeho moderátorem a o rok později dramaturgem. Je autorem románů Ukradené knihy (1997) a Babiččin Majnkampf a já (2008) a básnické sbírky Pamatuju (2007).

Záhorková Jana

Specializace: Vedoucí redakce Kultura
Zaměstnavatel: iDnes.cz

Jana Záhorková vystudovala dějiny filmu a audiovizuálních studií a žurnalistiku při Masarykově univerzitě v Brně. Již na gymnáziu začala pracovat pro pardubickou MF Dnes, dva roky působila jako redaktorka téhož deníku v Brně. Na iDnes.cz přestoupila v roce 2008, v současnosti je vedoucí redakce Kultura.

Záruba Robert

Specializace: Sportovní šéfkomentátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Robert Záruba se narodil v roce 1967. Vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Ještě před počátkem studií byl externím spolupracovníkem Redakce sportu České televize.Od roku 1990 v ČT pracuje nastálo, s dvěma malými přestávkami. V současné době je jejím sportovním šéfkomentátorem. Komentuje především hokejová utkání reprezentačního mužstva, ale i další sprty, celkem odmoderoval přes 1100 sportovních akcí. Moderoval také Olympijská studia, Minuty dne, Buly a mnoho dalších. Napsal knihu o olympijském vítězství v Naganu "Přepište dějiny!" a "Chytám svůj život" o Dominiku Haškovi. Spolupracoval také na velkém počtu sportovních dokumentárních filmů. Získal ocenění od Českého literárního fondu za svou Diplomovou práci a Novinářskou křepelku za rok 1998. Vyučuje na Fakultě sociálních věd UK předmět Sportovní televizní žurnalistika.

Záruba Igor

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: E15

Igor Záruba se narodil v roce 1965. Vystudoval obor filozofie a biologie na Masarykově univerzitě v Brně. Působil v České televizi, jako editor v MF Dnes, v týdeníku Euro a v týdeníku Ekonom. V současné době pracuje jako zástupce šéfredaktora v deníku E15.

Zárubová Dana

Specializace: Hlavní editorka
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Dana Zárubová působí jako hlavní editorka Lidových novin.

Zatloukal Jiří

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Jiří Zatloukal se narodil v roce 1977, vystudoval Masarykovu univerzitu. Působil v redakci časopisu Osobní finance. Po krátkém působení v Českém rozhlase nastoupil v srpnu 2009 do časopisu Týden, píše pro ekonomické oddělení.

Zatorsky Jan

Specializace: Fotograf
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Původně Jan Zátorský působí jako reportážní fotograf pod uměleckým jménem Jan Zatorsky. Narodil se v roce 1957 ve Stříteži nad Bečvou. Od roku 2001 pracoval jako šéffotograf časopisů Týden a Instinkt, nyní je na stejné pozici v Lidových novinách. V soutěži Czech Press Photo získává každý rok řadu ocenění. 

Zavadil Petr

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Petr Zavadil vystudoval francouzštinu a španělštinu na Filozofické fakultě UK v Praze. Pracoval v TV Nova, od roku 2007 v České televizi. Jako redaktor zahraničního zpravodajství se zabývá především situací na Blízkém a Středním východě. V roce 2011 získal Cenu Josefa Jungmanna za nejlepší překlad zahraničního literárního díla do češtiny, jednalo se o výbor z poezie Tohle světlo od španělského básníka Antonia Gamoneda.

Zavadilová Tereza

Specializace: Zástupkyně šéfredaktora
Zaměstnavatel: E15

Tereza Zavadilová působí jako zástupkyně šéfredaktora ekonomického deníku E15. V deníku pracuje od jeho založení v roce 2007, jak ekonomická redaktorka se specializovala na bankovnictví, pojišťovnictví a finanční trh.

Závitkovská Blanka

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Blanka Závitkovská studovala na Filozofické fakultě UK v Praze a na univerzitách v Berlíně a ve Vídni. Pracovala více než deset let pro českou redakci německé televize ARD, od roku 2008 působí v zahraniční redakci České televize. Natáčí zpravodajské příspěvky, reportáže a dokumentární filmy.

Závozda Petr

Specializace: Šéfeditor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Petr Závozda nyní působí jako hlavní editor Lidových novin, kde již v 90. letech několik let pracoval. Ve své praxi vystřídal dále redakce České televize nebo časopisu Týden, pracoval rovněž jako šéfredaktor onlinového zpravodajského serveru aktualne.cz. Vyučuje na katedře mediálních studií Fakulty sociálních věd UK, přednáší na novinářských kurzech, vede semináře pro neziskové organizace.

Zázvorka Jiří

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Týden

Jiří Zázvorka se v médiích pohybuje od roku 1993, jeho nejvýraznější zastávkou byla pozice reportéra týdeníků Instinkt a Květy. V současné době pracuje v časopisu Týden, kde má na starosti rubriku Média.

Zeman Martin

Specializace: Hlavní editor
Zaměstnavatel: Hospodářské noviny

Martin Zeman pracuje jako hlavní editor v Hospodářských novinách.

Zídek Petr

Specializace: Redaktor a publicista
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Petr Zídek je novinář a historik, nyní působí v Lidových novinách. Píše historické knihy, vyšly Československo a Francouzská Afrika 1948-1868, Mali - Stručná historie států a Příběh herečky - Ludmila Brožová a její svět.

Zlámalová Lenka

Specializace: Analytička
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Lenka Zlámalová vystudovala sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a ekonomii a byznys na University of Michigan. Začínala v roce 1998 jako redaktorka ekonomické rubriky MF Dnes, v roce 2001 již vedla ekonomickou redakci. Dále pracovala na stejné pozici v týdeníku Respekt a jako hlavní analytička Hospodářských novin. Od roku 2009 působí na pozici analytičky v Lidových novinách. Věnuje se domácí i zahraniční politice, veřejným financím, ekonomice, byznysu, sociální politice a vzdělávání.

Zlatohlávková Dana

Specializace: Redaktorka
Zaměstnavatel: Česká televize

Dana Zlatohlávková se narodila v roce 1979. Od roku 2005 pracuje v České televizi, v roce 2011 působila jako editorka a moderátorka pořadu Prizma, je redaktorkou zahraniční redakce. Režírovala dokumenty Trabantem Hedvábnou stezkou a Trabantem napříč Afrikou.

Zvěřina Martin

Specializace: Komentátor
Zaměstnavatel: Lidové noviny

Martin Zvěřina působí jako komentátor v Lidových novinách.

Zykmund Zbyněk

Specializace: Redaktor
Zaměstnavatel: Česká televize

Zbyněk Zykmund se narodil v roce 1982. Začínal v Českém rozhlase Regina, poté jako redaktor domácí redakce v Českém rozhlasu 1 Radiožurnálu. V současné době působí jako redaktor FTV Prima.

Žák Michal

Specializace: Editor
Zaměstnavatel: Aktuálně.cz

Michal Žák vystudoval žurnalistiku a sociální politiku a sociální práci na Masarykově univerzitě v Brně. Novinářské zkušenosti začal sbírat už za studií, po krátkém působení v olomoucké a brněnské redakci MF Dnes začal v roce 2001 spolupracovat s iDnes.cz, kde pracoval v zahraniční rubrice a posléze jako editor všeobecného zpravodajství. Začátkem července 2008 nastoupil do Aktuálně.cz. Nejprve působil jako šéfeditor, editor aktualit, nyní jako editor zahraniční rubriky.

Železný Jakub

Specializace: Moderátor
Zaměstnavatel: Česká televize

Jakub Železný se narodil v roce 1973. Vystudoval obor mediální studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze, bakalářský obor žurnalistika na Filozofické fakultě UP v Olomouci a v současné době tamtéž studuje obor české dějiny (doktorské studium). Od roku 1993 spolupracuje jako moderátor s Českým rozhlasem. Práci pro televizi zahájil v roce 1997 spoluprací se sportovní rubrikou TV Nova, od roku 1998 do 1999 byl moderátorem pořadu K věci! na TV Prima. V roce 1999 si vyzkoušel práci moderátora pořadu Nedělní ráno České televize a poté do roku 2002 spolupracoval opět se sportovní rubrikou TV Nova. Od roku 2002 dosud působí v České televizi jako moderátor pořadů např. Špona, Dobré ráno, Události, komentáře, Dobré ráno z Moravy a Slezska, Týden v regionech, Před polednem. Od dubna 2012 moderuje hlavní zpravodajský pořad ČT Události.

Žižka Jan

Specializace: Zástupce šéfredaktora
Zaměstnavatel: E15

Jan Žižka působí jako zástupce šéfredaktora ekonomického deníku E15.

Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.